MasterChef’te büyük finale kim kaldı? İşte ilk finalist yarışmacı…

Mehmet Yalçınaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu‘nun jüri üyeliklerini yapmış olduğu MasterChef Türkiye‘de aylardır devam eden maraton 14 Ocak Cuma akşamı büyük finalle noktalanacak. MasterChef Türkiye 155. bölümde Tahsin, Eren ve Hasan finale çıkabilmek için kıyasıya savaşım etti. Gecenin en iyi yiyeceklerini meydana getiren ve şeflerden en yüksek puanı alan yarışmacı, MasterChef’te ilk ikiye adını yazdırdı. MasterChef 2021 şampiyonu ise Cuma akşamı canlı yayında belli olacak.

Haber

Tahsin, Eren ve Hasan’ın sıkıntılı mücadelesi

MasterChef Türkiye’de günün konsepti ‘kırmızı’ oldu. Yarışmacılar, kendi menülerini oluşturdu. Menüde soğuk başlangıç, ana yiyecek ve tatlı yer aldı. İlk oyunda yarışmacılar kafalarında oluşturdukları soğuk başlangıcı yapmak için uğraştı. Süre sonunda meydana getirilen yemekler şeflerin beğenisine sunuldu. İlk oyunda Tahsin 17, Hasan 24 ve Eren 25 puan aldı. Böylece ilk oyunda en oldukca puanı toplayan Eren oldu.

Haber

Ana yemekte tahsin geride kaldı

İkinci etapta ana yiyecek yapılmış oldu. Verilen sürenin bitimiyle şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yapmış oldu ve tehlikeli sonuç puanları deklare etti. İkinci oyunda Hasan 23, Eren 22, Tahsin 19 puan aldı. Toplamda ise Tahsin 36, Eren 47, Hasan 47 puana terfi etti.

Haber

Masterchef’te ikili finale kim terfi etti?

MasterChef Türkiye‘nin finale yükselen yarışmacıyı ise son etap belirledi. Yarışmacılar menülerindeki tatlıyı yaparak şeflerin önüne sundu. Eren’in tatlısı 3 şeften de 9’ar puan aldı. Böylece toplamda Tahsin 60, Hasan 68 ve Eren ise 74 puana terfi etti. Böylece MasterChef’te büyük finale kalan ilk yarışmacı Eren Kaşıkçı oldu.

Haber

Masterchef büyük finali ne süre?

MasterChef 2021’de ikinci finalist ise 12 Ocak Çarşamba akşamı belli olacak. Perşembe günü finalistler içinde ilk gün oyunları oynanacak. Cuma günü ise canlı yayında büyük final ekrana gelecek. İki finalist arasındaki mücadelede kazanan MasterChef şampiyonu olacak.

HaberHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *