MasterChef’te büyük hata! Mehmet Şef tencereyi aldı!

TV8 ekranlarında gösterilen MasterChef Türkiye, 25 Ağustos Çarşamba akşamı 46’ncı bölümüyle seyirci karşısına çıktı. Mavi ve kırmızı takımın ikinci kez dokunulmazlık mücadelesi verdiği gecede coşku doruktaydı.

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danillo Zanna‘nın jüri koltuğunda oturmuş olduğu yarışmada; ekip oyununun konsepti; İspanyol Yiyecekleri oldu.


Canla başla savaşım ettiler

Yedi çeşit yemeğin yapılacağı dokunulmazlık oyununda kaptanlar, yiyeceklere gore takımlarını organize etti ve soluk kesecek bir savaşım yaşandı. Sadece takımların yedi çeşit yemeği hayata geçirmeye çalışmış oldukları sırada; mavi takımda büyük bir hata yapılmış oldu. Bunun sonucunda takımın bir yemeği iptal oldu.


Kaptan hata yapmış oldu

Bu sebeple takımın kaptanı Burcu, Safanur’un yapmış olduğu sucuklu mercimek yemeğini tatmaya gitti. Yemekten bir kaşık alan Burcu, arkasından kaşığı tencere sokunca olanlar oldu.

Safanur da kendisi de şok olan ekip kaptanı Burcu, sürenin de azaldığını görünce öteki istasyonlara desteğe gitti.    

      

Beş dakika kala yemeği aldı

Durumu şeflerin fark etmesiyle sürenin bitmesine beş dakika kala Mehmet Şef, tezgaha gelip; çift tadım meydana getirilen yemeği aldı. Kalan sürede yemeği yetiştiremeyen mavi ekip, tamamlanmamış ürün verdi.


Kazanan ekip

Oyun sonunda tadım icra eden şefler, kazanan ekibi deklare etti. Kırmızı ekip, dört yemekte başarıya ulaşmış olarak dokunulmazlık oyununu kazanmayı garantiledi. Toplamda ise kırmızı ekip, mavi ekibi 5-2 yenmeyi başardı.

Bireysel dokunulmazlığı kim kazanmıştır?

MasterChef Türkiye’de dokunulmazlığı kaybeden mavi ekip yarışmacıları, mutfağa bir kez daha girmek mecburiyetinde bırakıldı. Bireysel dokunulmazlık oyununda şefler, önceki oyunlardan kalan ürünleri vererek; bir değerlendirme yemeği yapmalarını istedi.

Süre sonunda en iyi yemeği yaparak potaya gitmekten kurtulan isim, ikinci kez Hasan oldu. Hasan çift tadım yaparak hata icra eden Burcu’yu direkt potaya yolladı.

Oylama yapılmış oldu

Dokunulmazlığı kaybeden mavi takımda eleme talibi olan Burcu, Tunahan ve Tahsin ile bireysel dokunulmazlığı kazanan Hasan’ın haricinde kalan dört yarışmacı için oylama yapılmış oldu.

Oylamada Görkem ile Hamza’nın adları yedişer kez yazılınca eleme adayını belirlemek ekip kaptanı Burcu’ya kaldı. Burcu’nun potaya gönderilmiş olduğu Görkem, haftanın dördüncü eleme talibi oldu.

İşte eleme potasındaki adlar

Böylece iki oyunu da kaybeden mavi takımdan; Tahsin, Tunahan, Burcu ve Görkem ilk haftanın eleme potasında yerini aldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *