MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kim kazanmıştır? Final talibi yarışmacı eleme potasında!

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna‘nın jüri üyelikleri yapmış olduğu MasterChef Türkiye‘de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Şeflerin tadımı sonrasında dokunulmazlığı kaybeden ekip, haftanın ilk eleme adayını belirledi.

Masterchef’te dokunulmazlığı kim kazanmıştır?

MasterChef’te 18. haftanın ilk dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. Mavi ve kırmızı ekip, haftanın ilk ekip oyununda yedi çeşit unlu mamülü en iyi şekilde halletmeye çalıştı.

Yedi çeşit unlu mamul menüsünde açma, ayçöreği, kruvasan, dereotlu poğaça, çatal, simit, acıbadem kurabiyesi yer aldı. Soluk kesecek mücadelede kazanan ekibi şeflerin yapacağı tadım belirledi. MasterChef’te bu haftanın ilk dokunulmazlık oyununu Burcu, Sergen ve Hasan’dan oluşan kırmızı ekip kazanmıştır.


Bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazanmıştır?

Dokunulmazlık oyunu kaybeden mavi takımın yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için bir kez daha mutfağa girdi. Oyunda ana ürün olarak kahve verildi. Bu ürünle meydana getirilen yaratıcı yiyecek için verilen süre 40 dakika oldu. Siyah önlükleri giyen yarışmacılar, şeflerin istediği yemeği en iyi şekilde halletmeye çalıştı. Gecenin en iyi tabağını hazırlayan Dilara, bireysel dokunulmazlığı alarak potadan kurtuldu.


Haftanın ilk eleme talibi kim oldu?

Dokunulmazlığı kaybeden mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Dilara, kendini potadan kurtarmış oldu. Kalan yarışmacılar için konseyde oylama yapılmış oldu. En oldukça adı yazılan Mert, haftanın ilk eleme talibi oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *