MasterChef’te eleme adayları kimler oldu? İşte o yarışmacılar…

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna‘nın jüri üyelikleri yapmış olduğu MasterChef Türkiye‘de haftanın yepyeni takımları ilk dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. 6 Ekim Çarşamba MasterChef yepyeni bölümde dokunulmazlık oyununda Meksika yiyecekleri yapılmış oldu. Dokunulmazlık oyununu kaybeden ekip, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Arkasından ise haftanın 3. ve 4. eleme adayları belli oldu.

Masterchef’te dokunulmazlığı hangi ekip kazanmıştır?

MasterChef‘te kırmızı ve mavi takımlar haftanın 2. dokunulmazlık oyununda karşı karşıya. Bu oyunda şefler takımlardan Meksika yiyecekleri yapmalarını istedi. Menüde ise nachos, karidesli taco, tamales, etli fajita, mole poblano ve duche de leche donut yer aldı.

Bu yemekler için verilen süre bir saat oldu. Süre sonunda şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yapmış oldu. Tadım sonrasında şefler, oybirliği ile aldıkları karara gore yemeklerde başarı göstermiş olan ekibi tek tek deklare etti. Buna gore mavi ekip, dokunulmazlık oyununu 5-2’lik skorla kazanmıştır.

Masterchef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazanmıştır?

Dokunulmazlığı kaybeden kırmızı takımda iki eleme talibi dışındaki altı yarışmacı, mutfağa girdi. Siyah önlükleri giyen yarışmacılar, şeflerin verdiği ürünler ile yaratıcı bir yiyecek hayata geçirmeye çalıştı. Verilen ürünler ise kabuklu fındık, köftelik bulgur, çedar peyniri, bitter çikolata, koçan mısır, kestane mantarı, Meksika biberi, asma yaprağı, dana kıyma, tavukgöğsü, taze tel kadayıf oldu.

40 dakikalık süre sonunda şefler, kazananı belirlemek için yemeklerin tadımını yapmış oldu. Tadım sonrasında yaptıkları değerlendirme sonucunda üç yarışmacıyı öne çağırdı. Bu adlar Dilara, Burcu ve Araz oldu. Finale kalan üç isim içinde gecenin en iyi yemeğini icra eden ve bireysel dokunulmazlığı kazanan Dilara oldu.

Eleme adayları kimler oldu?

MasterChef‘te haftanın ilk dokunulmazlık oyunu kırmızı ekip kaybetmişti. Bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan Dilara, eleme potasına Tahsin’i göndermişti. Takımdaki oylamada ise adı en oldukça yazılan Azize haftanın ikinci eleme talibi oldu.

Haftanın ikinci bireysel dokunulmazlık oyununu gene Dilara kazanmıştır. Dilara, 3. eleme talibi Mustafa’yı belirledi. Takımdaki oylamada ise Araz ve Pelin’in adları eşit sayıda yazılınca, sonucu kaptan Mustafa verdi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *