MasterChef’te eleme turu bitti! İşte yepyeni sezonun ilk ekip kaptanı…

4 sezondur seyirci karşısına çıkan MasterChef Türkiye‘de final turunun arkasından yarışmanın ana kadrosunda yarışacak 16 isim belli oldu.

23 Ağustos Pazartesi akşamı 45’inci bölümüyle ekranlara gelen MasterChef 2021‘in ana kadrosunda yarışacak 16 isim, sezonun ilk mavi ekip kaptanı olmak için savaşım etti.

Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya‘nın istediği yemeği en iyi meydana getiren şahıs mavi ekip kaptanı oldu ve rakibini seçti.

Mantı yaptılar

MasterChef Türkiye’de sezonun ilk ekip kaptanlığı için; şefler, yarışmacılardan mantı yapmalarını istedi. Sinop, Kayseri, Bursa, Boşnak, Bodrum, Türkmen mantısı ve değişik birçok mantı çeşidi şeflerin beğenisine sunuldu.

Şükrü değerlendirme dışı kaldı

Sadece Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya, 40 dakikalık süre bittiğinde mantısına sos koyan Şükrü’nün tabağını değerlendirmeyeceklerini söylemiş oldu.

Şeflerin tadım yapmasının arkasından kaptanlık oyununda en başarıya ulaşmış yarışmacılar, Görkem, Emre, Sergen, Eren, Hasan ve Burcu oldu.


İşte Masterchef 2021’in ilk ekip kaptanı

Seçtikleri yiyecekleri bir kez daha deneyen şefler, aralarında karar alıp; Burcu’yu birinci seçti. Böylece Burcu, MasterChef 2021‘in ilk mavi ekip kaptanı oldu.

İlk haftanın takımları iyi mi oluştu?

MasterChef Türkiye 2021’de mavi ekip kaptanı olan Burcu, ilk olarak kırmızı ekip kaptanı olmasını istediği yarışmacı olarak Eren’i seçti. Sonrasında kaptanların seçimiyle takımlar oluştu.


İlk haftanın mavi takımında; Burcu, Hasan, Hamza, Görkem, Tahsin, Safanur, Fatma, Tunahan yer aldı.


Eren’in kaptanı olduğu kırmızı ekip ise Şükrü, Emre, Mert, İbrahim, Dilara, Sergen ve Milhan’dan oluştu.

Kaptanlar düellosunu kim kazanmıştır?

Gecenin sonunda Burcu ve Eren içinde; ilk ekip oyunundaki avantaj için düello yapılmış oldu. Şefler, yarışmacılardan üç değişik teknikle yapılmış yumurta yapmalarını istedi. Verilen 20 dakikalık süre sonunda şefler, tadım yapmış olup hazırlanan yemeklerin kıvamına baktı.

Üç yemekten ikisinde başarıya ulaşmış olan Burcu, kaptanlar düellosunu kazanmıştır. Böylece mavi ekip, ilk ekip oyununda pozitif yanları kazanmıştır.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *