MasterChef’te elenen isim belli oldu! İşte yarışmacı…

Meşhur şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna‘nın jüri olduğu MasterChef Türkiye’nin son kısmında elenen yarışmacı belli oldu.

Masterchef’te eleme adayları kimler oldu?

MasterChef Türkiye’nin beşinci haftasının ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takımda bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında ilk eleme talibi Mustafa oldu. Oylama sonrasında belirlenen ikinci eleme talibi ise Sergen oldu.

İkinci dokunulmazlık oyunu gene kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Kazanan mavi ekip olurken kaybeden kırmızı ekip, bireysel dokunulmazlık için mutfağa girdi. Kazanan Tahsin, üçüncü eleme talibi olarak Emre’yi potaya gönderdi. Oylamada adı en oldukça yazılan Hamza ise dördüncü eleme talibi oldu.

MasterChef’te haftanın son dokunulmazlık oyunu kaybeden mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren, ekip arkadaşları arasından seçtiği Hasan, beşinci eleme talibi oldu. Ekip oylamasında adı en oldukça yazılan Burcu ise haftanın altıncı eleme talibi oldu.

Masterchef’te kim elendi?

MasterChef Türkiye‘de bu hafta elemeye kalan Burcu, Hasan, Hamza, Emre, Sergen ve Mustafa, eleme gecesinde karşı karşıya geldi.

Eleme gecesinin ilk etabının tamamlanmasıyla beraber şefler tadım yapmış oldu ve sıra en başarıya ulaşmış 3 tabak için karar aşamasına geldi. İlk turda en başarıya ulaşmış tabakları meydana getiren Burcu, Sergen ve Hasan MasterChef’te kalmayı garantiledi.

Hamza, Emre ve Mustafa ise ikinci turda tekrardan tezgah başına geçti. Yarışmacılardan ise Danilo Zanna’nın tarifiyle arancino yemeği yapmaları istendi. Verilen sürede ellerinden geleni meydana getiren yarışmacılar, sunumlarını gerçekleştirmiş oldu. Şeflerin tadımı arkasından MasterChef‘te son ikiye Hamza ve Emre kaldı. Şeflerin ortak kararıyla bu hafta elenen yarışmacı Hamza oldu.

Masterchef Hamza



Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *