MasterChef’te Hamza ile Tunahan içinde ‘çırak’ tartışması!

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın jüri üyeliğini üstlendiği MasterChef Türkiye’de dördüncü hafta heyecanı başladı. 13 Eylül Pazartesi akşamı haftanın ilk oyununda; yarışmacılar kaptanlık için savaşım etti.

Kaptanlık oyununu dilara kazanmıştır

MasterChef 66. bölümde; şeflerin tadım yapmasının peşinden en iyi künefeyi yaparak mavi ekip kaptanı olan şahıs Dilara oldu. Dilara kırmızı ekip kaptanı olması için Hamza’yı seçti.

Arkasından takımlarını kurmaya başlamış olan kaptanlar, en iyi şekilde savaşım edecek, dokunulmazlığı kaybetmeden haftayı geçirmelerini sağlayacağı adları yanlarına çağırmaya çalıştı.      

Takımlar oluştu

Mavi ekip kaptanı Dilara Başaran, ekibine; Eren, Sergen, Tahsin, Milhan, Ateş, Mert ve Azize’yi seçti.

Hamza’nın kaptan olduğu kırmızı takımda ise Şükrü, Hasan, Emre, Burcu, Mustafa, Tunahan ve Safanur yer aldı. Sadece Hamza’nın Tunahan’ı çağırırken söylediği sözler, geceye damga vurdu.  

Hamza’nın sözleri tunahan’ın kızdırdı

Kırmızı ekip kaptanı Hamza; Azize, Safanur ve Tunahan’ın kalmış olduğu üçlüden Tunahan’ı takımına çağırdı. Tunahan’ın adını söylerken, “Ustaların çaya, çorbaya ve kahveye ihtiyacı var. Mutfağında bir çırağa ihtiyacı olduğu için Tunahan’ı çağırıyorum” demesi ortalığı karıştırdı.

Bu sırada “Şükrü ve Burcu’nun Tunahan’ın çırak olduğunu düşünmüyorum” demesi üstüne ekip kaptanı Hamza Mercimek, latife yaptığını söylemiş oldu.

“Saygısızlık”

Sakin olacağım” diyerek arkadaşlarının yanına gelen Tunahan, Bu laflara fazlaca sinirlendiğini, Hamza ile yakın olmadığını ve onun kendisine latife yapamayacağını dile getirdi. Şeflerin duygularını sorması üstüne de şu sözleri söylemiş oldu:

“Kendi çayını, çorbasını yapamayan insanın ben kaptanlık yapmasını beklemiyorum. Onun dışında ben bu hafta kendi kendimin kaptanlığını yaparım. Kaybedersek de potaya gidecek isim bariz bellidir bu takımda. Saygısızlık bu ve ben bana saygısızlıkla yaklaşan birine ne kadar saygılı olabilirim bu hafta deneyip göreceğim. Ayıp. Sen çayını kendin yap, bu hafta elenince çayını evde yaparlar sana”

“Kötü niyetim yoktu”

Stüdyodaki gerginlikten sonrasında bireysel röportajında konuşan Hamza, “Tunahan’ı seçerken bir makara yapmak istedim. Ortamı biraz gevşetmek istedim. Tunahan çok üzüldü bu duruma, kötü niyet yok içimde. Özür dilerim yine de. Ben oraya bir neşe bir renk katmak istedim. Alınma böyle şeylere” dedi.

Kaptanlar düellosunu kim kazanmıştır?

Arkasından kaptanlar içinde avantaj düellosu yapılmış oldu. Verilen sürede en iyi çiböreği meydana getiren Dilara, şu demek oluyor ki mavi ekip pozitif yanları kazanan taraf oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *