MasterChef’te iddialı yarışmacılara eleme şoku!

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna‘nın jüri üyelikleri yapmış olduğu MasterChef Türkiye‘de haftanın yepyeni takımları ilk dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. 26 Ekim Salı MasterChef yepyeni bölümde dokunulmazlık oyununda, kaptanları düellosunu kazanan ve günün menüsünü belirleme şansı elde eden Ateş’in seçtiği yemekler yapılmış oldu. Dokunulmazlık oyununu kaybeden ekip, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Peşinden ise haftanın ilk eleme adayları belli oldu.

Masterchef’te dokunulmazlığı hangi ekip kazanmıştır?

MasterChef’te haftanın ilk dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Son bölümde kaptanlar düellosunu kazanan Ateş, kendisine sunulan üç seçenekten hangi yiyecekleri seçtiğini deklare etti. Ateş’in belirlediği günün menüsünde minestrone, ciğer terrine, dağ mantarlı quiche, boeuf bourguignon ve portakallı parfe yer aldı.

Şefler, beş çeşit yemeğin yapılması için bir saat süre verdi. Süre sonunda şefler tadım yaparak dokunulmazlığı kazanan ekibi belirledi. Beş çeşit yemekten üçünde başarıya ulaşmış olan kırmızı ekip, haftanın ilk dokunulmazlığını kazanmıştır.

Masterchef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazanmıştır?

MasterChef 2021’de onuncu haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlığı kaybeden mavi takımın yarışmacıları bireysel dokunulmazlık oyunu için bir kez daha mutfağa girdi.

Bu oyunda istenen yiyecek, Danilo Zanna’nın imza tabağı panna scotta oldu. Süre bitiminde şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yapmış oldu. Fakat tadım sonucunda şefler pek memnun olmadılar. Yarışmacıların çoğunda tabağında eksikler, çoğunda hatalar vardı. Şeflerin karşısına tam olarak tabak çıkaran ve gecenin en başarıya ulaşmış adı Safanur, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim oldu.

Masterchef 2021 ilk eleme adayları kimler?

Dokunulmazlığı kaybeden ekip, ilk olarak bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Bu oyunu kazanan Safanur, dokunulmazlığı kazanmıştır ve üçüncü kez bireysel dokunulmazlığı kazanmıştır. Safanur, ilk eleme talibi olarak Araz’ı belirledi. Sonrasında konseyde kalan beş yarışmacı için oylama yapılmış oldu. Oylama sonucunda adı en oldukca yazılan Hasan, haftanın ikinci eleme talibi oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *