MasterChef’te iddialı yarışmacılara eleme şoku

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna‘nın jüri üyelikleri yapmış olduğu MasterChef Türkiye’de mavi ve kırmızı takımları dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. 29 Eylül Çarşamba MasterChef yepyeni bölümde dokunulmazlık oyununu kaybeden ekip, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi.

Masterchef’te dokunulmazlığı hangi ekip kazanmıştır?

MasterChef’te beşinci haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu, ikişerli düello şeklinde yapılmış oldu. Oyunda beş kıtadan beş yiyecek yapılmış oldu. Menüde empanada, karidesli jambalaya, murgh mahkani, apple pie ve koshari yer aldı.

Yiyecekleri meydana getirecek yarışmacılar, kaptan tarafınca belirlendi. Süre bitiminden ise Meşhur şefler tadım yapmış oldu. Mavi ekip, 3-2’lik skorla ikinci dokunulmazlık oyununu kazanmıştır.

Masterchef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazanmıştır?

MasterChef 2021’de ikinci dokunulmazlığı oyununu kaybeden kırmızı ekip, siyah önlükleri bir kez daha giydi ve mutfağa girdi. Bireysel dokunulmazlık oyununda hafta içinde oynanan oyunlardan kalan ürünler verildi. Sıfır atık projesi kapsamında verilen bu ürünler ile yarışmacılardan bir değerlendirme yemeği yapmaları istendi.

Süre sonunda şefler, tadım yaptıkları tabaklardan üç adı öne çağırdı. Mustafa, Safanur ve Burcu, finale kalan adlar oldu. Şeflerin değerlendirmesine gore gecenin en iyi tabağını çıkaran Burcu, bireysel dokunulmazlığı kazanmıştır.

Masterchef eleme adayları kimler oldu?

MasterChef Türkiye’de altıncı haftanın ilk dokunulmazlık oyununu mavi ekip kazanmıştı. Kaybeden kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı Safanur kazanmıştır ve onun potaya gönderilmiş olduğu Milhan, ilk eleme talibi olmuştu.

Oylamada ise Araz ile Mustafa’nın adları aynı sayıda çıkınca kaptan, potaya giren ikinci adı belirledi. Ve haftanın 2. eleme talibi Araz olmuştu. MasterChef son bölümde ise bireysel dokunulmazlığı Burcu, Mustafa’yı 3. eleme talibi yapmış oldu. Konseyde meydana getirilen oylama ile haftanın dördüncü eleme talibi belirlendi. Oylamada adı en fazlaca yazılan Şükrü, haftanın dördüncü eleme talibi oldu.

MasterChef ŞükrüHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *