MasterChef’te kim elendi? İşte veda eden yarışmacı…

Meşhur şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna‘nın jüri olduğu MasterChef Türkiye’nin son kısmında elenen yarışmacı belli oldu.

Masterchef’te haftanın eleme adayları kimler oldu?

MasterChef‘te haftanın ilk dokunulmazlık oyunu kırmızı ekip kaybetmişti. Bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan Dilara, eleme potasına Tahsin’i göndermişti. Takımdaki oylamada ise adı en oldukca yazılan Azize haftanın ikinci eleme talibi oldu.

Haftanın ikinci bireysel dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takımda, bireysel dokunulmazlığı gene Dilara kazanmıştır. Dilara, 3. eleme talibi Mustafa’yı belirledi. Takımdaki oylamada ise Araz ve Pelin’in adları eşit sayıda yazılınca, sonucu kaptan Mustafa verdi ve Pelin’i 4. eleme talibi yapmış oldu.

Haftanın son dokunulmazlık oyununu da kaybeden kırmızı ekip, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Kazanan isim Rabia oldu. Beşinci eleme talibi olarak Burcu’yu söylemiş oldu. Konseyde ise oylama sonucunda altıncı eleme talibi belli oldu. Adı en oldukca yazılan Dilara, bu haftanın son eleme talibi oldu.

Masterchef’te kim elendi?

MasterChef Türkiye’de bu hafta elemeye kalan Tahsin, Azize, Mustafa, Pelin, Burcu ve Dilara eleme gecesinde karşı karşıya geldi. 6 kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar ispir fasulyesi ürününden yaratıcı yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı ve bu turda 6 isim arasından en iyi 3 yemeği meydana getiren 3 isim bu haftalık elenmekten kurtuldu.

Eleme turunun ikinci etabına kalan Mustafa, Azize ve Dilara ile beraber şefler yepyeni bir eleme etabı düzenledi. Mehmet Şef’in hususi tarifi olan İnci yemeğini en iyi şekilde halletmeye çalışan 3 yarışmacı mücadelede adeta sıkıntılı dakikalar yaşadı. Şeflerin yapmış olduğu tadımın arkasından bu 3 şahıs içinde minimum başarı göstermiş tabağı meydana getiren isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen adı Mustafa oldu. MasterChef‘ten elenen Mustafa Ozan duygusal anlamış olur yaşadı.


Masterchef Mustafa Ozan kimdir?

10 Nisan 1996’da İstanbul Bakırköy’de hayata merhaba dedi. İki değişik lisede bulunduktan sonrasında Bakırköy Lisesi’nden mezun oldu. 2015’te Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Aşçılık kısmına girdi. Üniversite yıllarında birçok balık restoranında emek verme fırsatı buldu.

Mezun olduktan sonrasında İstanbul’da beş yıldızlı oteller ve restoranlarda mesleki tecrübesini pekiştirdi. 2018’de D Maris Bay Peninsula’da çalıştıktan sonrasında İstanbul’a döndü.

Genç yaşta dünyaca kabul görmüş birçok şefle aynı mutfakta yiyecek pişirme şansına haiz olan Ozan, 2018’den beri Millet 29 Restaurant’ta kısım şefi pozisyonunda mesleğini icra etmektedir. Dalgıçlık, tabiat yürüyüşü ve skydiving şeklinde etken hobileri ve tutkuları vardır.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *