MasterChef’te son finalist belli oldu! Meşhur şefleri ağlatan veda!

Mehmet Yalçınaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu‘nun jüri üyeliklerini yapmış olduğu MasterChef Türkiye‘de aylardır devam eden maraton 14 Ocak Cuma akşamı büyük finalle noktalanacak. MasterChef‘te finale kalan ilk isim Eren olmuştu. MasterChef Türkiye 156. bölümde Tahsin Minik ve Hasan Biltekin finale çıkabilmek için kıyasıya savaşım etti. Gecenin en iyi yiyeceklerini meydana getiren ve şeflerden en yüksek puanı alan yarışmacı, MasterChef’te ilk ikiye adını yazdırdı. MasterChef 2021 şampiyonu ise Cuma akşamı canlı yayında belli olacak.

Haber

Hasan ve Tahsin’in sıkıntılı final mücadelesi

MasterChef‘te Hasan ve Tahsin kendi menüleriyle yarıştı. Yarışmacılar, günün konsepti olan beyaza uygun başlangıç, ana yiyecek ve tatlı yapmış oldu. Şeflerin tadımları sonrasında ilk turda Hasan 22, Tahsin ise 20 puan topladı. Ana yiyecek etabında ise Hasan gene 22, Tahsin ise 21 puan aldı.

Haber

Masterchef tarihinde ilk 10 puan!

Haber

Son turda Danilo Zanna, Tahsin ve Hasan’ın tatlılarına ’10’ puan verdi.

Haber

Somer Şef ise, “MasterChef’te bizim tarafımızdan verilen ilk 10 puanlardır” dedi.

Haber

Somer Sivrioğlu, MasterChef’te ilk kere bu kadar yüksek puanlar alındığını söylemiş oldu.

Haber

Masterchef’te 2. finalist kim oldu?

MasterChef’te 3 tur sonunda şeflerin kararıyla Tahsin 69, Hasan ise 72 puan aldı. Böylece Eren’in arkasından MasterChef 2021 finalinde yarışacak 2. isim Hasan oldu.

Haber

“Üzülsem mi sevinsem mi bilemedim”

MasterChef‘te 2. finalist olan Hasan Biltekin, duygularını “Finalist olduğum için mutluyum. Ama Sergen’de de aynı sahneyi yaşadım şimdi de Tahsin de. İkisi de benim dostum. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Ama bu oyunda kaybeden olmadı” sözleriyle deklare etti.

Haber

“Sen artık olmuşsun”

Tahsin Minik ise MasterChef 2021’e üçüncü olarak veda etti. Mehmet Yalçınkaya ve öteki jüri üyeleri ise Tahsin’e övgüler yağdırdı.

Haber

Şef Yalçınkaya, “Yaptığın tatlıdan da anlaşılıyor ki sen artık olmuşsun. Senin her zaman yanındayız” dedi.

Haber

Tahsin’in veda hitabı şefleri ağlattı

MasterChef‘te şampiyonluk hayallerine veda eden Tahsin duygusal bir konuşma yapmış oldu. Yaşamını kaybeden yakın arkadaşını da anan Tahsin gözyaşlarını tutamadı. Tahsin’in vedası, Meşhur şefler Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nu da ağlattı. Meşhur şefler veda esnasında gözyaşlarını tutamadı.

Haber

Tahsin’den ailelere davet!

Veda konuşmasında ailelere de seslenen Tahsin, “Anne babalara seslenmek istiyorum. Çocukların atacağı adıma adım, kuracakları yola yol, hayallerine hayal olsunlar. En çok da idol olsunlar. Bir anne baba çocuklarına idol olduklarında bazen başarıyı çok uzakta aramaya gerek kalmıyor. Babam Mahmut, annem Necla’ya Beni bugünlere kadar yetiştirdikleri, attığım her adımda yanımda oldukları için sonsuz kere teşekkür ediyorum” dedi.

HaberHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *