MasterChef’te Şükrü’den büyük hata! Mehmet Şef’in takdirini kazanmıştır!

22 Eylül Çarşamba akşamı 74’üncü bölümüyle ekranlara gelen MasterChef’te haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Börek düellosu meydana getirilen gecede kırmızı ve mavi ekip yarışmacıları kura çekerek hem yapacakları börek çeşidi hem de rakibini belirledi.

Börek düellosu

Eşleşmeler sonucunda düellolarda yapılacak börekler için değişik süreler verildi. Şefler, hazırlanan böreklerin tadımını yaparak kazanan yarışmacıyı deklare etti.

Kazanan mavi ekip oldu

Bir böreği kazanan takımın olmadığı düellolarda; Azize’nin kaptanı olduğu mavi ekip 5-2 skorla dokunulmazlığı kazanmıştır. MasterChef’te dokunulmazlığı kaybeden kırmızı ekip yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak mecburiyetinde bırakıldı. Bu oyunda şefler, yarışmacılara öteki oyunlardan kalan ürünleri verdi.

Şükrü hatasını fark etti

En leziz ve en yaratıcı yemeği yapmak için ter döken yarışmacılardan Şükrü, büyük bir hata yapmış oldu. Yemeği için mercimek haşlayan yarışmacı, ürünün pişip pişmediğini denetim ederken çift tadım yapmış oldu. Hatasını fark eden Şükrü, son 20 dk kala mercimeğini attı ve yenisini haşlamaya başladı. Bu sırada Şükrü’nün yanına gelen Mehmet Şef, ne işe yaradığını sordu.

Mehmet Şef takdir etti

Yalçınkaya, çift tadım yaptığını bu yüzden tekrardan mercimek haşlamaya başladığını söyleyen Şükrü’yü mavi ekip yarışmacılarına alkışlattı. “Mehmet Şef, “Şükrü’yü dürüstlüğü için bir alkışlayalım” dedi.

Gecenin sonunda Tahsin, Safanur ve Emre en başarıya ulaşmış tabağı icra eden üçlü olurken; dokunulmazlığı Tahsin kazanmıştır.

İşte potaya giden adlar

Dokunulmazlığı kazanan Tahsin, üçüncü eleme talibi olarak Emre’yi potaya gönderdi. Sonrasında kendi içlerinde oylama icra eden kırmızı takımdan potaya giden ikinci isim ekip kaptanı Hamza oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *