Medicana Ataşehir Hastanesi hizmete açıldı

Geleceğin sıhhat gereksinimleri göz önünde bulundurularak, üst düzey bir mimari ile dizayn edilen Medicana Ataşehir Hastanesi, İstanbul’da sıhhat alanında yepyeni bir dönem başlatıyor. Bütün tıbbi branşlarda uzman sıhhat profesyonellerine ve teknolojik altyapıya haiz dünya genelinde bir hastane olması hedeflenen Medicana Ataşehir, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 30 dakikalık mesafede yer ediniyor.  İstanbul’un mühim sıhhat merkezlerinden biri olması planlanan hastane; sıhhat turizmine de öncülük etmeyi hedefliyor.

Yepyeni bir sıhhat hizmeti anlayışı

Medicana Sıhhat Grubu’nun sıhhat işletmeciliği, hasta bakımı ve tedavisi, tıbbi teknoloji ve sıhhat mimarisi alanındaki çeyrek asırlık tecrübesini aktarmış olduğu Medicana Ataşehir, İstanbul’un en kapsamlı sıhhat konseptlerinden biri olacak şekilde planlandı. Yepyeni hastanecilik anlayışı ile hastanede bütün tıbbi branşlarda özellikli tedaviler ve üst düzey teknolojik donanım gerektiren cerrahi operasyonlar gerçekleştirilecek.

Metropol şehirlere dev sıhhat yatırımı: 5 ayda 2 hastane!

Pandemi döneminde yapmış olduğu yatırımlarla sağlığa, istihdama ve Türkiye ekonomisine verdiği değerin altını bir kez daha çizen Medicana Sıhhat Grubu, 13. hastanesi Medicana International İzmir Hastanesi’ni geçtiğimiz yıl eylül ayında faaliyete geçirmişti. Böylece, İzmir Hastanesi’nden sonrasında Medicana Ataşehir yatırımıyla beraber, Medicana Sıhhat Grubu’nun pandemi döneminde yapmış olduğu yatırımların toplam maliyeti 200 milyon doları aşmış oldu. Ataşehir Hastanesi ile beraber 8 bini aşkın personel istihdam eden Medicana Sıhhat Grubu, kısa dönem yatırım planlamasında İstanbul’da iki yepyeni hastane yatırımı daha planlıyor.

Bütün dünya ile beraber ülkemizi de tesiri altına alan pandemi periyodu, sıhhat sisteminde gerek hizmet gerekse planlama açısından bazı değişimleri bununla beraber getirdi. Pandemi sürecinde sıhhat alanında edinilen öğrenimlerin ışığında planlaması meydana getirilen Medicana Ataşehir Hastanesi’nde, dijital değişen teknolojinin sıhhat hizmetlerine entegrasyonu üstünde de çalışılıyor. Kronik hastaların evden takip edeni, muayene ve tedavi alanlarının pandemi periyodu koşullarına uygun şekilde düzenlenmesi, steril ve dezenfekte alanlar ile havalandırma gereksinimi bulunan bölgelerin planlaması bu zamanda yaşanılan sorunlardan esin alınarak yapılıyor.

Medicana Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, Ataşehir Hastanesi’nin haiz olduğu donanımla; bir tek Anadolu Yakası’na değil, bütün İstanbul’a, bütün Türkiye’ye ve hatta Avrupa’ya hitap eden bir hastane olduğuna dikkat çekti ve şunları ekledi: “Bir hastane için en önemli konuların başında hekim kadrosu, teknik donanımı, dizaynı ve konumlandırılması geliyor. Ataşehir Hastanesi’nin bu saydığım donanımlar ile Avrupa’da ilk 5’te olacağına inanıyoruz. Ataşehir hastanesinin altyapısını kurmak 5 yılımızı aldı; burayı akıllı bina olarak titizlikle projelendirildik, hastaların sağlığı ve konforu en üst düzeyde olacak şekilde dizayn ettik. Bunu yaparken estetiğe de önem verdik.”

Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bozkurt şu şekilde devam etti: “Her ne kadar pendemi dönemi kısıtlamasıyla sağlık turizmi yavaşlamış olsa da, bu konuda Türkiye’nin önü çok açık. Bu anlamda Ataşehir Hastanesi’nin birçok yabancı hasta tarafından tercih edileceğine inanıyoruz. Özellikle havalimanına yakın konumu ve bina özellikleriyle bu hastanenin toplam cirosunun yarısını uluslararası hastalardan sağlayacağını düşünüyoruz.”

Konfor ve ustalaşmış hizmet odaklı çağıl mimari

Internasyonal hasta tedavisinde mühim bir noktada bulunan Medicana Sıhhat Grubu güvencesiyle, şehrin finans ve trend merkezinde yer edinen Medicana Ataşehir’in, Anadolu yakası başta olmak suretiyle, bütün İstanbul’a ve sıhhat turizmi amacıyla yurtdışından gelen misafirlere hizmet vermesi planlanıyor. Yüksek hizmet kapasitesine haiz olan Medicana Ataşehir Hastanesi, bütün SGK’lı hastaların da konforlu ve kapsamlı tedavi imkânlarından faydalanabileceği bir hastane ortamı sunuyor.

Medicana Ataşehir Hastanesi’nde modern ve çağıl hizmet anlayışı ön planda tutularak; hastalar, hasta yakınları ve çalışanlar için üst düzey konfor sunan iç alanlar dizayn edildi. Hasta yoğunluğunun oluşmasını önleyecek şekilde tasarlanan binada oldukça sayıda poliklinik odası bulunuyor.

Medicana Ataşehir’de teşhis ve tedavi üniteleri, hasta odaları ve bekleme alanları güvenliğin yanı sıra hasta ve hasta yakınlarının beklentileri göz önünde bulundurularak tasarlandı. Renk seçimi, eşyaların seçimi, ışıklandırma ve aksesuarlar iyileşme sürecinde pozitif yönde rol oynayabilecek şekilde çağıl olarak dizayn edildi. Yataklı tedavi alan hastalar için ise, hastane profesyonelliği ile otel konforunun bir araya getirilmiş olduğu ve hastanede temel ihtiyaçların eksiksiz olarak karşılandığı standart odaların yanı sıra refakatçi konforu için fazladan alanlar içeren suit odalar ve çocuklar için daha keyifli şekilde tasarlanan pediatri odaları da yer ediniyor.

Bütün branşlarda özellikli tedavi uygulamaları

Medicana Ataşehir Hastanesi’nin, tıbbın bütün dallarında ileri teknoloji gerektiren özellikli uygulamalar ve gelişmiş teknolojik ekipmanlar sunan bir merkez olması hedefleniyor. Hastanede bu organizasyonu güler yüzlülük ve hasta odaklılık çerçevesinde sürdürecek olan modern, deneyimli ve yenilikleri takip eden bilimsel niteliği olan doktor ve sıhhat profesyoneli ekibi oluşturuldu. Böylece, internasyonal anlamda mühim başarılar elde etmiş hekimler tarafınca hastalara multidisipliner yaklaşımla ayrıcalıklı bir hizmet sunulacak.

Medicana Ataşehir projesinde tıbbi onkoloji ve onkolojik cerrahiye ilişkin geniş bir yatırım ve planlama yer ediniyor. Onkolojik tedavinin yanı sıra kanserden korunma, tarama ve erken tanı alanlarını da kapsayacak şekilde kanserle mücadeleyi destekleyecek bir sıhhat hizmeti verilmesi hedefleniyor. Ek olarak, hastanenin Anadolu yakasındaki en gelişmiş kemik iliği nakil merkezi olması planlanıyor ve altyapı emekleri bu amaca uygun şekilde sürdürülüyor. Klinik branş yapılanması, hastanenin hizmet vereceği lokasyondaki yoğun çalışan nüfusu da göz önünde bulundurularak titizlikle düzenlendi. Hanım hastalıkları ve doğum, genel cerrahi, iç hastalıkları, çocuk hastalıkları ve benzeri klinikler bütün üst disiplinleri ile beraber planlandı ve kadrolar buna uygun olarak şekillendirildi.

Medicana Ataşehir’de ek olarak, tıp dünyasında cerrahinin ulaşmış olduğu en ileri teknoloji olarak kabul edilen Da Vinci Robotik Cerrahi ya da en malum adıyla robot teknolojisi de kullanılmaya başlanacak. Uzman ve deneyimli hekimlerin önderliğinde uygulanmaya başlamış olacak Da Vinci Teknolojisi ameliyatları üroloji, hanım hastalıkları, genel cerrahi, KBB, göğüs cerrahisi, kalp cerrahisi şeklinde branşları kapsayacak.

Medicana Ataşehir hastanesi, tam kapasite ile çalışmaya başladığında, ileri uzmanlık gerektiren disiplinler de dahil olmak suretiyle bütün branşlarda hizmet vermeye başlamış olacak. Yenilikçi tedavi olanakları ile hizmet sunan Medicana Ataşehir, İstanbul halkını bir kez daha çağıl hastanecilik anlayışı ile sağlığına kavuşturmayı bekliyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *