Meral Akşener: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara’ya kayyum atamak benzer biçimde bir çılgınlığa kapılmayacağını düşünüyorum

“Teröre yardım ve yataklık yapan her kurum ve şahsın gereği yapılmalıdır” diyen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara benzer biçimde iki büyükşehre kayyım atamak benzer biçimde bir çılgınlığa kapılmayacağını düşündüğünü söylemiş oldu.

Susurluk’un kurtuluşunun 97. yıl dönümü törenleri ile ‘Ayran Kültür ve Sanat Festivali’ne katılmak suretiyle ilçeye giden İyi Parti lideri Akşener, Belediye Başkanı Nurettin Cenup’i makamında ziyaret etti.

Akşener, ziyareti esnasında gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, ilçe tanıdığından geçmesi planlanan yepyeni otoyolda kurulacak tesislerde Susurluk esnafına öncelik tanınması icap ettiğini söylemiş oldu.

Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyesindeki görevlendirmelerle ilgili bir soruya Akşener, şu yanıtı verdi:

“Terörle olan bağlantının ortadan kaldırılması gerekiyor. Teröre yardım ve yataklık yapan her kurum ve şahsın gereği yapılmalıdır. Türkiye’de iktidar sahipleri genellikle tumturaklı konuşuyor. Bu tumturaklı konuşmalar hayat boyu siyasetçiyi takip eder. Sayın Süleyman Soylu, Sayın İmamoğlu’nu pejmürde edeceğini söylerken, daha evvel de Sayın Erdoğan için onun da şaftını kıracağını söylüyordu. Siyasetçiler böyle çok iddialı konuşurlarsa gün gelir ayna gibi karşına tutarlar. Ben, Sayın Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara gibi iki büyükşehre kayyum atamak gibi bir çılgınlığa kapılmayacağını düşünüyorum. Türkiye her ne kadar çılgın bir siyasetin içinde olsa da Sayın Erdoğan’ın iki büyükşehrimize böyle bir tavırda bulunmayacağına inanıyorum.”

Akşener’e, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tokalaşması hatırlatarak, “İyi Parti-Cumhur İttifakı yakınlaşmasına işaret olarak görülebilir mi?” sorusu da yöneltildi.

Bu mevzuyla ilgili yorumlara değinen Akşener, “Çok komik bir durum var. Bir yazar, bir yazısının başında ‘İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’ diyor, daha sonra da aynı kişi partimizden ‘İP’ olarak bahsediyor. Kafaları karışıyor işte. Biz parti olarak geçen yıl da milletvekillerimizle resepsiyona katılmıştık, o gün de Sayın Erdoğan ile tokalaştık. Bu tokalaşmanın bu derece neden büyütüldüğünün, Türkiye şartlarında neye tekabül ettiğine bakmanız lazım. Biz bu yıl katıldık ve tokalaştık, geçen yıl da katılıp tokalaştık. Geçen yıldan buraya ne değişmiş?” diye konuştu.

Akşener, ziyaretinin arkasından kurtuluş yıl dönümü törenlerini izledi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *