Mest-i Aşk filminin fragmanı gösterildi

Halit Ergenç, Hande Erçel, İbrahim Çelikkol, Selma Ergeç, Boran Kuzum, Bensu Soral ve Burak Tozkoporan‘ı bir araya getiren Türk İran ortak yapımı Mest-i Aşk filminin ilk tanıtımı gösterildi.

ENG Yapım Medya ile Semarya Film ortak yapımı Mest-i Aşk filminin çekimleri tamamlandı. Yapımcılığını Mehran Borumand’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda ise Hassan Fathi’nin oturmuş olduğu Mest-i Aşk’ın merakla beklenen ilk tanıtımı seyircisiyle buluştu.

Mevlana‘nın hayatına yönelik değişik bir bakış açışının getirileceği filmin başrollerini iki İranlı oyuncu Parsa Pirouzfar ve Shahab Husseini paylaşıyor.

Adeta yıldızlar geçidi

Parsa Piroufzar, Mevlana Celaleddin Rumi’yi rollendirirken Cannes Film Festivali‘nde En İyi Adam Oyuncu ödülü kazanan Shahab Husseini de Mevlana’nın can dostu Şems Tebrizi’ye yaşam veriyor.

Mest-i Aşk filmimizde, Türkiye’nin yıldız oyuncuları da içeriyor. Filmimizde, Hande Erçel ‘Kimya Hatun’, İbrahim Çelikkol ‘İskender’, Boran Kuzum ‘Alaeddin’, Selma Ergeç ‘Kerra’, Bensu Soral ‘Meryem’, Burak Tozkoporan ‘Sultan Veled’ karakterlerini canlandırıyor.

Mest-i Aşk filminin mevzusu

18 yaşındaki Kimya Hatun Mevlana ve Kerra Hatun tarafınca evlat edinilmiştir. Kimya Hatun Mevlana’nın öğretisine gönül vermiş, maneviyat yönünden kuvvetli bir hanımdır. Mevlana hayatta en oldukca sevilmiş olduğu iki şahıs olan Kimya Hatun ile Şemsi bir araya getirmek ister. Kimya Hatun sorgusuz sualsiz Şems ile evlenmeyi kabul eder. Şems’i tanıdıkça gönlünün büyüklüğünü, maneviyatının ne kadar yüksek bulunduğunu anlamış olur. Sadece evliliklerinden kası süre sonrasında Şems yaşamını kaybeder.

Bununla beraber Hande Erçel’İn ilk beyazperde filmi olan Mest’i Aşk’ın oldukca yakında gösterime girmesi umut ediliyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *