Milliyet Arkeoloji Dergisi, 2. sayısı okurlarla buluşuyor – Magazin Mahallesi Kültür

Yaşamın gündelik temposu içinde okurlarına nefes alma alanları yaratan Milliyet Gazetesi, Arkeoloji Dergisi ile kültür mirası bilincinin oluşmasına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Keşfetmeye meraklı okurları ile beraber evlatları da unutmayan Milliyet Arkeoloji Dergisi, arkeoloji haberlerinden Türkiye’nin dört bir tarafındaki müzelerdeki güncel gelişmelere, ustalaşmış rehberlerin anlatımıyla en hususi tur rotalarından arkeolojiyle ilgili filmler ve kitaplara kadar gene birçok mevzuyu değişik bir bakış açısıyla sunuyor.

“Tarih Kokan Tarifler” kısmında de Antik Yunan ve Roma kaynaklarında geçen bir tarifolan  ballı karidesi detaylı anlatımla ele alıyor.

Milliyet Arkeoloji Dergisi, 23 Mayıs Pazar günkü ikinci sayısında; “Gece müzeciliği ile Uyanan Güzel Efes, süratli atların ve kahraman savaşçıların kenti Kibyra, ışığın ve mavinin ülkesi Likya, tarihin sıfır noktası Göbeklitepe ile Anadolu’nun spor ve eğitim mekanları Gymnasionlar’ı mercek altına almasının yanı sıra küçük okurlarını da çocuk sayfalarında zamanı keşfe çıkarıyor.

23 Mayıs Pazar günü Milliyet Gazetesi ile beraber bayilerden ücretsiz bir şekilde ulaşılabilecek Milliyet Arkeoloji Dergisi’ne, dijital platformlarda Dergilik, gazetelik ve Milliyet e-gazete uygulamalarından da erişilebilecek.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *