Mısır iyi mi patlatılır? En kolay mısır patlatma şekilleri

Mısır meydana getirilen araştırmalara bakılırsa B6 ve B12 vitaminleri açısından varlıklı bununla birlikte göz sağlığını koruyor. Film gecelerinin vazgeçilmezidir patlamış mısır mısır tanelerinin ısı etkisiyle patlayarak şişmesi sonucu elde edilmiş ve çerez olarak yenen bir yiyecektir. Sizler de evde olduğunuz zamanlarda enfes bir patlamış mısır yapmak istiyorsanız ne olursa olsun tarifimizi denemelisiniz.

Alzheimer hastalığını önlediği ispatlanan mısırın haşlaması, kızartması, salatası ve patlağı benzer biçimde bir oldukça seçenek olarak kullanılıyor. Evde beyaz perde tadı yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi olan mısır patlağı, nostalji hareketini başlatan bir adım olarak gündelik yaşamda süreklilik hareketi içindeki yerini aldı. Yüzyıllar öncesine dayanan bu leziz atıştırmalığın yağ ve tuz oranını azaltınca günümüz diyetisyenleri ara öğün olarak öneriyor. Mısır patlatmanın püf noktaları nedir? Mısır patlatırken nelere dikkat edilmeli? Hangi mısır daha iyi patlar? Hangi tencereler mısır patlatmak için uygun? Bütün soruların yanıtı haberimizde.

PATLAMIŞ MISIR TARİFİ:

MALZEMELER

250 gram taze mısır
3 yiyecek kaşığı sıvı yağ yada zeytinyağı
isteğe bakılırsa tuz

YAPILIŞI

Bir tencereye ilkin sıvı yağı ve isteğe bakılırsa tuzu arkasından mısır ilave edin. Tahta kaşık yardımıyla bütün mısırların yağ ile bulandığından güvenli olduktan sonrasında, ateşin üstüne koyabilirsiniz. Tencere kapağını kapatmadan ateşin üstünde mısırlar kafi ısıya gelene kadar karıştırın.

Yağın kızma sesi vardığında kapağı kapatın. Bir havlu yardımı ile tencereyi arada sağa sola sallayın. Mısırlar patlamaya başladığı andan itibaren patlama sesi azalınca, ocağın ateşini kısın. Birazcık daha bekletip tencereyi sallamaya devam edin.

Bir süre sonrasında tencere içindeki kalan mısırlarda patladıktan sonrasında ocağın altını tamamen kapatın.

Afiyetle yiyin…

Püf Noktası: Isterseniz mısırları patlatmak için koyduğunuz yağa sevdiğiniz baharatlardan ilave ederek mısırı baharatlı patlaklı yemeyi tercih edebilirsiniz.

Uyarı: Ateşin altını her daim yüksek ateşte tutmanız mısırların yanmasına niçin olacağından ateş ayarına itina gösteriniz.

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *