Moda tasarımcısı Nurçin Sebük yaşamını yitirdi

Dünyaca Meşhur İtalyan markası Armani’de uzun seneler vazife meydana getiren modacı 71 yaşındaki Nurçin Sebük, yakalandığı kanser hastalığı sebebiyle uzun süredir tedavi görüyordu. Sebük, önceki gün tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını yitirdi.

Özgürlük’in haberine gore, Sebük için Teşvikiye Camii’nde düzenlenen törene yakınları ve emek harcama arkadaşları katıldı. Nurçin Sebük’ün yakını Şebnem Tellioğlu, “Dünyalar iyisi bir insandı. Tanıdığı herkese iyiliği dokunmuştur” dedi.

Sebük’ün tabutu başlangıcında gözyaşı döken arkadaşı Canan Göknil Ergün ise, “Benim 50 yıllık arkadaşımdı. Modada dünyaca Ünlü bir isimdi. Birçok ünlüyle çalıştı. Ölümü beni derinden üzdü. Benim yüzde ellim gittim. Hayatımın yarısı oydu. Çok üzüldüm” diye konuştu.

Cenaze törenine Ajda Pekkan’ın da içinde olduğu Meşhur adlar çelenk gönderdi. Cenaze düzenlenen törenin arkasından Ayazma Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Başarılarla dolu yaşam hikayesi

1950 senesinde Ankara’da dünyaya gelen Sebük, TED Ankara Koleji’nin arkasından üniversiteyi İtalya’daki Universita Degli Studi di Perugia’da okudu. Okulun arkasından iki arkadaşıyla bir modaevi kuran ve hem de üniversitede asistanlık meydana getiren Sebük’ün yaşamı 1979 senesinde bir fuarda Meşhur modacı Giorgio Armani’yle tanışmasıyla değişti.

Armani’den moda koordinatörü olarak iş teklifi alan Sebük 23 yıl sürecek olan İtalya macerası süresince Ferre, Moschino, Jean Paul Gaultier benzer biçimde modacılarla emek harcama fırsatı buldu. Bu sırada İtalyan bir kalp doktoru ile evlenen Sebük’ün eşiyle olan evliliği 15 yıl sürdü.

‘Armani’yi bırakan hanım’

1992 senesinde Armani’yle düşünce ayrışması yaşayarak şirketten ayrılan Sebük, kariyerine Türkiye’de devam etme sonucu aldı.

O dönem basında aleyhinde “Armani’yi bırakan kadın” olarak oldukça sayıda haber çıktı. 2002 senesinde kreatif direktör Hünkan Tellioğlu’yla NU markasını kuran Sebük, başta Güler Sabancı olmak suretiyle cemaat hayatından oldukça sayıda hanımı giydirdi.

Mütevazı ve siyah ağırlıklı tasarımlarıyla tanınan Nurçin Sebük, kendi karakterini yansıttığını söylediği NU markasında amaçlarının konforlu ve sofistike bir görünüm yaratmak bulunduğunu söylüyordu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *