Modacı Fevziye Çamer, yaşamını yitirdi

Meslek hayatında 50 yılı geride bırakan modacı Fevziye Çamer yaşamını yitirdi.

Temiz Magazin’in haberine bakılırsa Çamer, Bülent Ersoy, Hülya Avşar, Emel Sayın benzer biçimde pek oldukca Meşhur isme giyim tasarlayan, Türkiye’de kişiye hususi kostümün öncülerindendi.

Sanat ve cemaat dünyasının yakından tanımış olduğu Çamer; mesleğinin son yıllarında Valikonağı Caddesi’ndeki atölyesinde yalnız gelinlik tasarlıyordu. 

Fevziye Çamer kimdir?

Fevziye Çamer, Türkiye’de Haute Couture moda akımının ilk temsilcilerindendir. Ortalama 50 senedir hizmet verdiği moda sektöründe sayısız başarı ve ödül kazanmıştır. Dikişte yarattığı harikalar kısa sürede bütün ilgileri üstüne çekmiştir.

Bu titizliğin geri dönüşü ise gerek cemaat, gerekse de sanat camiasından Meşhur adların hususi gecelerinde Fevziye Çamer‘i tercih etmesine sebep olmuştur.

Bülent Ersoy, Hülya Avşar, Sibel Can, Emel Sayın benzer biçimde Meşhur adlar de Fevziye Çamer‘i yeğleyen ünlülerin yalnız bir kısmıdır.

Geçmişten gelen moda değerlerini global trendlerle koleksiyona uygulayarak yepyeni bir coşku ve yepyeni bir nefes katmıştır. Artık koleksiyonlarını yalnız yurt içinde değil; yurt dışındaki zevk sahibi seçkin müşterilerinin de beğenisine sunmaktadırlar. Dijital moda hayatına da kayıtsız kalmayarak artık sektörün her alanında etkinlik göstermektedir.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *