Model Ashley Caine’in 8 aylık bebeği hayata veda etti

Eski futbolcu, model ve TV yıldızı Ashley Caine, kendisi benzer biçimde tanınmış bir ekran yüzü olan sevgilisiyle beraber yaşamının en acılı sürecini yaşıyor. Kısa bir süre ilkin bir bebek sahibi olan genç çiftin sekiz aylık kızı Azaylia, hayata veda etti. Küçük bebek bir süredir lösemiyle savaşım ediyordu.

Ashley Caine‘in bu paylaşımına taziye mesajları yağdı. Bebeğin anası Safiyya Vorajee de gene kızıyla çekilen fotoğraflarını Instagram sayfasında paylaşarak “Sen benim meleğimsin, kalp atışımsın. Huzur içinde uyu benim değerli bebeğim. Kalbime yazılmış bir el yazısı gibi hep benimle olacaksın” diye yazdı.

Bir dönem İngiltere’de çeşitli futbol takımlarında oynayan arkasından da modellik hayata geçirmeye süregelen Ashley Caine‘in sekiz aylık kızı Azaylia, daha yaşamının başlangıcında lösemiye yakalandı.

Vazife almış olduğu The Ex On The Beach adlı yapımla da şöhretini perçinleyen Ashley Caine ve bebeğinin anası Safiyya Vorajee bir süredir küçük Azaylia’nın tedavisi için hastanede bulunuyordu. Fakat doktorlar genç çifti yıkan gerçeği gizlemedi. Meydana getirilen tüm tedaviye karşın küçük Azaylia’nın yaşayacak sayılı günleri kaldığını açıklamıştı. Bunun üstüne 30 yaşındaki Ashley Cain ile sevgilisi Safiyya Vorajee, kızları Azaylia’yı alıp evlerine döndü.

Bebeğin anası Vorajee, küçük kızın tedavisi için başlatmış olduğu kampanya ile 1. 5 milyon sterlin toplamıştı. Çift, bu şekilde tedavi için Singapur’a gitmeyi planlıyordu. Küçük Azaylia’a hemen hemen 2 yaşlarındayken lösemi teşhisi konulmuştu. Doktorlar Azaylia’nın yakalandığı hastalığın löseminin fazlaca saldırgan bir türü bulunduğunu belirtti. Fakat hastalığın fazlaca ender rastlanan bu türü yüzünden küçük kızın bu yolculuğa çıkamayacağı da kesinleşti.

Azaylia’nın, katılmış olduğu TV programlarıyla tanınan anası Safiyya Vorajee de toplumsal medya hesabında yer verdiği mesajandı “Acı dou kalbimle, hayatımın en kötü haberini paylaşıyorum” diye yazdı ve kızının beyninde, karaciğerinde, böbreklerinde ve akciğerlerinde tümör bulunduğunu söyledi.

Genç hanım, “Artık evimize dönüp, kızımın kalan günlerinde olabilecek en konforlu hayatı sağlamaya çalışacağız” diye yazdı. Toplumsal medya hesabından kızına banyo yaptırırken çekilen bir videosunu paylaşan Ashley Cain; bu hayatta Azaylia’sız ne yapacağını bilemediğini de vurguluyor. Cain, yapmış olduğu toplumsal medya paylaşımında meydana gelenleri şöyleki söyledi: “Dokuz gün önce doktorlar yaptıkları değerlendirmenin sonucuna göre kızımın yaşayacak birkaç günü kaldığını açıkladı.”

Kızının saldırgan hastalığı ve başta beyni olmak suretiyle vücudunun çeşitli yerlerini tutan tümör yüzünden acılar çektiğini özetleyen Ashley Caine, tüm bunlara karşın küçük Azaylia’nin hala gülümsemeyi sürdürdüğünü söyledi.

Caine, “Gerçek çok acı… Hayatımın en zorlu ve en üzücü günlerinde kızım bunu daha iyi hale getirmek için bir yol buldu. En karanlık günlerde bile ışık oldu, kalbimi, mümkün olduğuna inanamayacağın kadar çok sevgiyle doldurdu” diye yazdı paylaşımında.

Ashley Caine, ağır bir hastalıkla savaşım eden Azaylia’ya “Sen benim kollarımdasın, kalbimdesin, dualarımdasın prensesim. Sen benim kahramanımsın. Baban seni seviyor” diye seslendi. Caine, kızıyla beraber olacakları bu son günleri olabildiğince keyifli bir halde geçirmeye çalıştıklarını da belirtti.

Eski bir futbolcu olan 30 yaşındaki Ashley Cain, Coventry City, Luton, Oxford United ve Mansfield Town benzer biçimde takımlarda top koşturdu. Sonrasında çeşitli giyim firmaları için modellik yapmış oldu. Ex On The Beach adlı şov ile adını TV dünyasında da duyurdu. Caine, kendisi benzer biçimde TV siması olan Safiyya Vorajee ile bir süredir beraber. (Özgürlük)Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *