Model Karahan Çantay, geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi

Meşhur model Karahan Çantay’ın Tayland’da geçirdiği motosiklet kazası sonucu yaşamını kaybetmiş olduğu öğrenildi.

Uzun seneler ilkin Türkiye’yi terk ederek yurt dışına yerleşen Çantay’ın cenazesini kimse almaya gitmedi.

Matematik öğretmenliği yapıyordu

Sinemaport’ta yer edinen habere nazaran, Tayland’da matematik öğretmenliği yapmış olduğu malum eski mankenin naaşının 2 gündür morgda beklediği bildirildi.

Mr. Turkey 95 yarışmasına katılarak Türkiye’nin ilk erkek güzeli seçilen Karahan Çantay, 90’lı yılların en ünlü adam modeliydi. Çantay, bir dönem Sibel Can’la yaşamış olduğu aşk iddiasıyla gündeme gelmişti.

Karahan Çantay kimdir?

Karahan Çantay, 21 Aralık 1973 tarihinde öğretmen bir baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olarak Ankara’da dünyaya gelmiştir. Balıkesir’de büyümüştür. İlk, orta ve liseyi Baversite sınavlarında da, en büyük ideali olan ODTÜ’ye dereceyle girdi. 1990 senesinde ODTÜ Matematik Kısmı’nü kazanmıştır. Son sınıfa kadar okudu. Mankenliğe başlayınca okulu bıraktı. 2000 senesinde okuldan atıldı.

1995 senesinde “Mr Turkey” model yarışmasının birincisi oldu. 1996 senesinde ilk kez İstanbul’da düzenlenen Mr World adam güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiş ve Tom Nuyens ile Gabriel Soto’nun arkasından üçüncü oldu.

Mankenlik, fotomodellik derken, dizilerde de rol aldı. 1999 senesinde ‘uyuşturucu bulundurmak ve nakletmek’ suçundan aleyhinde dava açıldı.

Sibel Can‘la içinde Londra’da aşk dedikoduları çıktı. Sonrasında da ortadan kayboldu.

Mükemmel Avcı, Sibel Can ve Zeynep Uludağ benzer biçimde isimlerle tv dizilerinde başrolü paylaştı. Oynadığı dizi ve filmler Zehirli Sarmaşık, Sibel,Gizli saklı Aşk, Bu şekilde mi Olacaktı, Kumkapı Vakası-Üzgünüm, Altın Vuruş. Bunların haricinde Parlak zeka Müren anısına tiyatro gösterisi ve Hande Ataizi ile beraber Zorro’nun Aşkı’nda oynadı.

2000 yılının Mart atında Bülent Ersoy‘un “Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi Sevdim” adlı şarkının klibinde oynadı.

Filmleri :

1995 – Gizli saklı Aşk

1997 – Bu şekilde mi Olacaktı

1997 – Altın Vuruş

1998 – Sibel

2000 – Kumkapı Vakası-Üzgünüm

2000 – Zehirli ÇiçekHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *