Model Naomi Campbell, kariyerinin en büyük hatasını deklare etti

Meşhur model Naomi Campbell, Interview dergisi için tasarımcı Marc Jacobs‘la yapmış olduğu röportajda moda kariyeri aleyhinde konuştu ve en büyük hatasını itiraf etti.

Campbell, “Daha fazla ses çıkarmalıydım ama o zamanlar düşündüğünüzü açıkça söylerseniz sizinle çalışmazlardı” ifadelerini kullandı.

50 yaşındaki model, “Beyaz olmayan kişiler hakkındaki görüşlerini dile getirmekten mi bahsediyorsun?” şeklindeki soruya, “Evet” yanıtını verdi.

“Divaları kucaklıyorum”

Ek olarak divalığı negatif bir şey olarak görmediğini söyleyen Naomi Campbell, şu şekilde konuştu:

“Divaların iyi olduğunu düşünüyorum. Divalığa olumsuz bir şey olarak bakmıyorum. Aslında Mariah Carey ile bir konuşmamız olmuştu ve bunu tartışıyorduk. Divaların diva olmasına izin verilir çünkü yetenekleri açısından bu dünyayı aşarlar. Divaları kucaklıyorum.”

Campbell, şimdiye kadar almış olduğu en iyi hediyenin Nelson Mandela‘yla olan ilişkisi bulunduğunu belirtti. Meşhur model, “Devlet Başkanı Nelson Mandela‘nın 20 yıl boyunca hayatımda olması muazzam bir armağandı” dedi.

“Kendimden çok kültürümü düşünüyorum”

Öte taraftan Naomi Campbell, geçtiğimiz aylarda kapak olduğu Vogue Dergisi’ne ırkçılık aleyhinde konuşmuştu.

Campbell, “Geçmişte insanların beni ırkçılığı mazeret olarak kullanmakla suçlamasını istemedim. Bu nedenle gençken yaptığım bazı şeylerin ırkım için kötü olduğu söylendi. Ancak, şu an karar verirken kendimden çok kültürüm ve ırkımı daha fazla düşünüyorum” demişti.

“Irkçılıkla başa çıkılmalı”

Pek oldukca dergide siyahi olduğundan yer almadığını söyleyen Meşhur model, “Irçılığı bastırmak yerine ortaya çıkarıp, ırkçılıkla başa çıkmalılar” şeklinde konuşmuştu.

Kapak olan ilk siyahi hanım

Dünyaca Meşhur model Naomi Campbell, 1988’de Vogue’a kapak olan ilk siyahi hanım olma hususi durumunu taşıyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *