Model Parvin Hasanzade’nin Milano’dan İstanbul’a uzanan başarı hikayesi… – Magazin Mahallesi Kültür

Başarıya ulaşmış oyuncu manken Parvin Hasanzade, alışılmadık yaşam öyküsünü Golden Palm Dergisi’ne söyledi.

Sizi yakından tanımak isteyen okurlarımıza kendinizi birazcık anlatabilir misiniz? Kimdir Parvin Hasanzade?

9 Haziran 1990’da Azerbaycan’da doğdum. 6 yaşımda Rusya’ya taşındım, 2016 Moskova Devlet Üniversitesi Psikoloji fakültesini hem de Mosfilm tiyatro oyunculuğunu bitirdim. Bulgaristan ve İtalya’dan sonrasında şimdi siz değerli üyelerimizin karşısındayım..

Model olmak hayaliniz miydi? Model olma hikâyeniz iyi mi başladı?

Ben bir tek model değil hem de oyunculukta yapıyorum. 2019. yılda Sueda Çil Atölyesinde Kamera Önü oyunculuk eğitimi aldım. Bununla birlikte Başkent İletişim Merkezinde Diksiyon eğitimi aldım. 2014. Yılda Asya Güzeli Seçildim. 2016. Yılda Bulgaristanda Miss Lady Universe ‘Perfect Body’ ödülünü kazandım. 2019. Yılda Best Model of Azerbaycan birinciliğini kazandım.Doğrusu bugün buralara gelmek için uzun bir süre geçirdim.

Modellik yaparken unutamadığınız bir anınız var mı?

Modellikle bağlı güzel bir anılarım oldu fakat unutulamayacak bir anım yok. Her şey unutuluyor. O anlamış olur da unutuldu. Lakin en geçen ay İstanbul’da Çırağan Sarayında gelinlik defilesine çıktım. Bu beni bir fazlaca heyecanlandırdı açıkçası

Heralde gelinlik bir kadının hayalidir. Ya heralde gelinlik değişik bir şey. Beyazlık saflık temizliktir gelinlik. Coşku duymam ulaşınca bilmiyorum fakat uzun süre sonrasında bana hususi geldi bu giyim gösterisi.

Peki İstanbul’da hedefleriniz neler?

İstanbul bir Milano şeklinde moda şehri. Modanın kalbi burada atıyor. Türkiye’den dünyaya oluşturulan oldukça marka var. Bir oldukça marka ürünlerini İstanbul’dan alıyor. Bende hem oyunculuk hemde mankenlik alanında büyük adımlar atacağıma inanıyorum. Bir tv dizi projemiz var. İyi bir teklifti. Bir yerden adım atmak için bu teklifi kabul ettim. Öteki taraftan çekimler ve defileler ise pandemi izin verdiği sürece halletmeye devam edeceğim. Başarmak benim işim. Ve gene güzel işlere imza atmak için İstanbul’dayım.

Peki mesleğinizden bıktığınız zamanlar oldu mu? Zorlukları nedir?

Mesleğimi oldukça sevdiğim için ondan hiçbir süre bıkmadım, zorluklar da yaşamadım. Evet, meslek zor fakat ben mesleğimi oldukça sevdiğim için zorluklar bana oldukça tatlı geliyor.

Malum dünya covid 19 ile yepyeni bir sürece girdi. Ve bu süreç sektörü oldukça etkiledi. Sizin düşünceleriniz nedir?

Evet, pandemi her sektörü etkiledi ve bizlere de dokundu. Dünyada insanoğlu ekmek kavgası veriyor. Oldukca insan işini yitirdi. Milyonlarca insan yaşamını yitirdi. Evlerimizden çıkamadık. Yaşam bambaşka bir hal aldı. Heralde bizim sektör başta olmak suretiyle oldukça sektör darbe aldı. Lakin yaşam devam ediyor . Ve yepyeni fırsatlar daima vardır. Ben daha güzel günlerin bizi beklediğini düşünüyorum.

Etken olarak kullandığınız toplumsal medya sizin için neyi ifade ediyor. Bugün size tüm toplumsal medya hesaplarınızı kapatacaksınız desek boşluk oluşur mu içinizde?

Benim için toplumsal medya oldukça ehemmiyet taşıyor. Ben toplumsal medyamı kapatmazdım Bundan dolayı şimdiki zamanda her şey toplumsal medya üstünde kuruldu. Toplumsal medyayı iyi kullanırsanız oldukça büyük bir kontakt aracı. Benim içinde toplumsal medya eğer olmazsa olmazımdır diyebiliyorum    

Para sizin için nedir ve parasızlık sizi korkutuyor mu?

Demokratik ülkede yaşadığımız için doğal olarak ki fizyolojik taraftan para bizim için oldukça mühim. Lakin içsel taraftan benim için hiçbir kıymet taşımıyor.

Gelecek ile ilgili planlarınız neler peki?

Ben uzun vadeli planlamayı oldukça sevmen, düşünüyorum ki bizim bu günümüzden yarınımız doğuyor. Yarın ne olacağımız belli değil. Hastalık var ölüm var. Mümkün olmasıyla birlikte yaşamı en iyi yaşamak isterim. Bunun içinde plan yapmam. Kısmetimizde ne var ise onu yaşarız. Bir tamamlanmamış bir fazla…

Dünyadaki en büyük pişmanlığın?

Ben pişmanlık yaşamamışım. Verdiğim kararları iyisiyle kötüsüyle sevmiş ve kabullenmemdir.

Türk Azerbaycan kardeşliği için neler düşünüyorsun?

Hep derler biri yürek biri can kardeştir Türkiye Azerbaycan. Bizim kan bağımız var. Tarihimiz kültürümüz var. Her şeyimiz ile biriz. Benim için kırmızı çizgidir kardeşliğimiz. İşte bu yüzden İstanbul’dayım. Burası benim ikinci vatanım

Son olarak neler söylemek isterseniz?

–   Güzel duyu

     Güzellik
–   Aile

Akrabalarım anne, baba ve kardeşim.
–  Burcunuz?

İkizler
–Evlilik

Hemen hemen değil
–  Bir hayvan olsaydınız ne olurdunuz?

Bir hayvan olsaydım serçe olurdum.
–  Uğurlu sayınız?

7 ve 9
–  İstanbul

Dünya başkenti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *