Muş Ovası’nı kırmızıya bürüyen laleler kartpostallık görüntüler oluşturuyor

Muş’un çeşitli bölgelerinde yoğun bir halde açan laleler karlı dağlarla beraber seyri doyumsuz görüntüler ortaya çıkarırken, çevre il ve ilçelerden gelen fotoğraf tutkunları da benzeri olmayan manzaraları fotoğraf makineleri ve havadan drone ile görüntüleyip arşivlerine katıyor. Fotoğrafçıların yanı sıra vatandaşlar tarafınca da büyük ilgi gören lale tarlaları, sürem süresince binlerce insanı ağırlıyor. Bilhassa çocuklu ailelerin uğrak bölgeleri haline gelen lale tarlaları, sundukları güzel görüntüler ve benzeri olmayan manzaralarla refah veriyor.

“Laleler renk cümbüşü oluşturmuş”

Bitlis’ten dostlarıyla Muş’a lale fotoğrafları çekmeye gelen Fatih Bilgiç isminde fotoğraf tutkunu, gördükleri manzaralara fanatik kaldıklarını söylemiş oldu. Senelerdir Muş lalesini fotoğraflamak için fırsat kolladığını ifade eden Bilgiç, “Bugün fotoğraf sever arkadaşlarla birlikte Muş’a geldik. Muş’un lalelerini fotoğraflamak ve doğaya kattığı güzellikleri paylaşmak adına geldik. Her taraf kıpkırmızı güzel Muş’un laleleri ile dolmuş vaziyette. Buraya herkesin gelip bu güzellikleri görmesi gerekir. Çünkü doğasıyla renkleriyle renk cümbüşü oluşturmuş bir şekilde herkesin buraya gelmesini kesinlikle tavsiye ederim” dedi.

“Muş lalesi fotoğrafçıların ilgi odağı halinde”

Muş’ta tabiat fotoğrafçılığı meydana getiren Halil İbrahim Alagöz ise bahar mevsiminin gelmesiyle benzeri olmayan görüntüler sunan Muş lalelerinin açtığını söylemiş oldu. Laleleri fotoğraflamak için çevre il ve ilçelerden fotoğraf tutkunlarının geldiğini ve kendilerine eşlik ettiğini belirten Alagöz, “Bugünde Bitlis’ten fotoğrafçı arkadaşlar geldi. Onlarla birlikte bu güzellikleri fotoğrafladık. Bu mevsimde lalelerin açtığı zamanda Muş çok güzel oluyor. Bizlerde cep telefonlarıyla fotoğraf makineleriyle ve drone ile laleleri görüntüledik ve güzel görüntüler kaydettik” diye konuştu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *