Mustafa Konak’ın rolüne rehabilitasyon merkezinde hazırlandığı ortaya çıktı

Fatma adlı dizide Burcu Biricik’in otizmli oğlunu canlandıran Mustafa Konak, bu role hazırlandığı Yenilevent Hususi Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulunarak otizmli çocuklarla oyunlar oynadı.

Oyuncunun Menajeri Ece Aytulun, bu ziyaret ile ilgili yapmış olduğu açıklamada “Gözlem yeteneği çok yüksek olan oyuncumuz Mustafa’nın otizmli arkadaşlarıyla geçirdiği zaman onun role girmesine çok büyük katkı sağladı. Henüz 9 yaşındaki bir çocuğun bu sorumlulukla hareket etmesi menajeri olarak beni çok mutlu etti. İlerde Mustafa’nın daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum” diye konuştu.

İstanbul Rehabilitasyon Merkezleri Derneği Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Senedir Karagül, “Toplum üzerinde otizmli bireyler ile ilgili farkındalık yaratacak projelere yer verilmesi ülke adına çok sevindirici bir durum. Otizimli ve Down sendromlu bu özel çocuklarımıza farkındalık yaratan bütün dizi ve film yapımcılarına senaristlerine ve emeği olan tüm set  ekibine teşekkür ediyoruz. Mustafa Konak’ın dizi çekimleri bittikten sonra da özel çocuklarımızı unutmayıp onları ziyaret etmesini de çok anlamlı buluyorum” dedi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *