Mustafa Sandal, aylık gelirini deklare etti

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi‘de bugün görülen duruşmaya Mustafa Sandal avukatı Aydın Kurban ile beraber katılırken Defne Samyeli‘ni avukatı Ömer Eldem temsil etti.

“İltifatlar etmiştim”

Mustafa Sandal, mahkemeye aylık gelirini averaj 25 bin TL olarak belirtirken savunmasında suçlamaları reddetti. Mustafa sandal, “Başta annem olmak üzere hayatıma dokunan tüm kadınlara saygıda kusur etmemeyi ilke edindim. Burada olmaktan üzüntü duyuyorum. Anılarımı paylaştığım kitabımda dönemi sorguladığım hatıralara yer verdim. O bölümünde Defne hanıma birkaç iltifatta bulunmuştum” dedi.

“Popçuların kız arkadaşı olamazdı”

O dönem pop toplumunda beyinlerin yıkandığı bir dönem yaşadıklarını özetleyen Sandal, “Popçuların sevgilileri olmazdı, kadın hayranlarını kaybederler diye. Böyle bir illüzyona itilmiştik. Kendisiyle tanışıklığımız arkadaşlığımız vardı ancak herhangi bir ilişki yaşanmadı. O günkü düşünce yapım gereği görüşemeyeceğimizi belirttim. Halen Türkiye’nin en güzel kadınlarından olan Defne Samyeli sağlam bir duruş sergiledi. Ben aslında kitapta bir ilişki yaşanmadığını belirtmek istedim. Yaşımda gençti. Bana ‘O zaman sana iyi yolculuklar’ dedi. Rahatsız olunca o bölümü kitaptan çıkardım” dedi.

Defne Samyeli‘nin basında hususi hayatıyla da haber bulunduğunu belirten Mustafa Sandal, bunu iyi mi hakaret olarak algıladı, anlamadım. Şaşırıyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum” diye konuştu.

Onur ve saygınlığı zedelendi

Samyeli’nin avukatı ise kitapta ‘Onu kız dostum olarak lanse edemeyeceğimi, ilişkimizi gizli saklı ilerletebileceğimizi söyleyince, Defne bana hak vererek beni terk etti’ yazdığını belirterek, bu şekilde bir ifadenin kullanılması için ilkin birlikteliğin yaşanması gerektiğine dikkat çekti. Samyeli’nin avukatı, “Olmayan bir ilişkinin olmuş gibi yansıtılması müvekkilimin onur ve saygınlığını zedelemektedir. Cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Savcı beraat istedi

Duruşma savcısı, davayla ilgili görüşlerini mahkemeye sunarak, kitapta yer edinen sözlerin hakaret suçunu oluşturmadığını, kabahat unsurları oluşmadığı için de Mustafa Sandal’ın beraatine karar verilmesini istedi.

Yedi gün sonrasında karar çıkacak

Mustafa Sandal‘ın avukatı Aydın Kurban da “Açılan bu dava yargıyı meşgul etmekten başka bir şey değildir. Bir kadın ile erkek arasında arkadaşlığın olduğu ve olmadığının söylenmesi kadının onuruna nasıl zarar verir” dedi.

Mahkeme, Defne Samyeli’nin avukatına savcının beraat talebi ile ilgili yazılı açıklamasını yapması için süre vererek duruşmayı yedi gün sonraya erteledi. (Sözcü)Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *