Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel için karar çıktı

Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Akıllı Dükel ve bu kişilere informasyon sızdırdığı belirtilen Astsubay Erdal Baran’ın yargılandığı davada karar açıklandı.

Mahkeme, Yıldız’ın 3 yıl 7 ay 10 gün, Dükel’in 1 yıl 15 gün, Baran’ın ise 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi‘nde görülen davaya tutuksuz sanıklar Yıldız ile Dükel, tutuklu sanık Baran ve sanık avukatları katıldı. Davanın bugünkü celsesinde sanıkların esas ile alakalı mütalaaya karşı savunmaları alındı. Suçsuz olduklarını önü devam eden sanıklar, beraat talebinde bulunmuş oldu.

Sanıkların son sözlerinin peşinden kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Yıldız’a “yasak bilgileri temin etme” suçundan 1 yıl 1 ay 10 gün, “yasak bilgileri açıklama” suçundan ise 2 yıl 6 ay hapis cezası verilmesine hükmetti.

Sanık Baran’a da aynı suçlardan toplam 7 yıl 6 ay hapis cezası verilirken, sanık Dükel “yasak bilgileri temin etme” suçundan 1 yıl 15 gün hapse mahkum edildi. Mahkeme, tutuklu sanık Baran’ın hükümle beraber tahliyesine karar verdi.

Mahkeme, Yıldız ve Dükel’e “yasak bilgileri temin etme” suçundan verilen hapis cezasının ertelenmesine hükmetti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *