Müzisyen Alanis Morissette’den seneler sonrasında gelen saldırı itirafı! ‘Hemen hemen 15 yaşlarındayken…’

Kanadalı sanatçı Alanis Morissette, müzik kariyerinin başladığı 15 yaşlarında onlarca defa tecavüze uğradığını itiraf etti. Morisette, mevzuyla ilgili olarak “15 yaşında kim (ilişkiye) rıza gösterir ki? Onların hepsi sübyancı, bunlar hep meşru tecavüzdü.” dedi.

Toronto Film Festivali‘nde gösterilen Jagged (Çentik) adlı belgeselde açıklamalarda bulunan 47 yaşındaki sanatçı, erişkinlik döneminde onlarca defa tecavüze uğradığını ve bu durumu uzun süre kabullenmek istemediğini kaydetti.

Erişkinlik döneminde tecavüze uğradığını bazı kişilere anlattığını; sadece bu kişilerin kendisini görmezden geldiğini ifade eden Morisette, mevzuyla ilgili herhangi bir isim ifşasında bulunmadı.

Üç çocuk anası sanatçı, yapmış olduğu açıklamalarda “Uzun yıllar boyunca tacavüz kurbanı olduğumu kabullenmem için terapi gördüm. Kendi kendime, buna rıza gösteriyordum diyordum. Ancak daha sonra, ‘Hey sadece 15 yaşındaydın. 15 yaşında (ilişkiye) rıza gösteremezsin.” Evet, şimdiyse şu şekilde düşünüyorum: Onların hepsi sübyancıydı ve bunların hepsi meşru tecavüzlerdi.” diye konuştu.

Yaşamış olduğu saldırı vakalarını başka kişilere söylediğini ifade eden Morisette, “Her seferinde beni duymazdan geldiler. Olaylara sağır kaldılar. Ayağa kalktım ve odadan dışarı çıktım.” dedi.

Kendisine, “tecavüze uğradığını neden 30 sene sonra söylüyorsun” diye soranlara seslenen Kanadalı sanatçı, “Defolun gidin! Kimse bunun için 30 sene beklemez. Eğer kimse sizi dinlemiyorsa, tehdit ediliyorsanız ya da aileniz tehdit ediliyorsa sesinizi duyuramazsınız.” ifadelerini kullandı.

Alanis Morissette, müzik kariyerine 15 yaşlarında yapmış olduğu demo kayıtlarla ve video kliplerle başladı ve 1990 senesinde MCA Canada ile 16 yaşlarında ilk stüdyo albümünü çıkardı. Morisette’nin 3’üncü albümü Jagged Little Pill, kariyerinde dönüm noktası oldu ve bu albüm dünya genelinde 33 milyon kopya satarak Morissette’ye büyük bir şöhret getirdi. Morisette kariyerinde toplamda 9 stüdyo albümüne imza attı.

Sanatçının 90’lı yıllardaki Ironic, Hands Clean, You Oughta Know, Head Over Feet, Hand in My Pocket benzer biçimde parçaları büyük ticari başarı elde etmiş, Morisette dünyada büyük bir fanatik kitlesine ulaşmıştı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *