Müzisyen Asım Ekren yaşamını yitirdi

Türkiye’nin en Meşhur bateristlerinden olan ve bir dönem 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kızı Zeynep Özal ile evli olan Asım Ekren yaşamını yitirdi.

Kıbrıs’ta yaşayan Ekren, 2011 senesinde lenf kanserine yakalanmıştı. 70 yaşındaki müzisyen bir süredir tedavisi için İstanbul’da bulunuyordu.

Acı haberi sanatçı Şehrazat duyurdu. Şehrazat, Twitter hesabından üzüntüsünü, “Uzun yıllardır görüşemedik ama değişen bir şey yok Asımcım. Çok yıllı arkadaşım mekanın cennet olsun, nurlarda yat canım benim. Ailesine baş sağlığı ve sabır diliyorum” sözleriyle dile getirdi.

Asım Ekren, İstanbul Gelişim Orkestrası’nda Garo Mafyan, Attilla Özdemiroğlu, Uğur Başar, Selçuk Başar ile beraber çalıştı.

1990’lı yıllarda Kültür Bakanlığı’nın ‘Devlet Modern Folk Müzik Topluluğunda’ pek oldukça müzisyen ile müzik çalışmalarıma devam etti.

2009 senesinde piyanist Cengiz Özdemir ve bas gitarist Fiil Pelit ile beraber modernize edilmiş Türk Halk Müziği ezgilerini enstrümantal olarak yorumladığı ‘Folkestra’ isminde bir grup kurdu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *