Müzisyen Avalon Young beyin kanserine yakalandı

2016 senesinde katılmış olduğu American Idol adlı yarışmayla adını geniş kitlelere duyuran müzisyen Avalon Young, beyin kanseriyle savaşım ediyor.

Daha ilkin bir kez operasyon geçiren Young, “Bu ben… 16 saatlik beyin ameliyatından önce… Beynimde tümör olduğunu öğrendiğim zaman daha önce hiç yapmadığım bir şeyi yaptım ve saçlarımı kazıttım. Bu olmamış gibi davranmaya çalışıyorum ama bu görmezden gelinecek bir şey değil” ifadelerini kullanmıştı.

Tedavi harcamaları için destek bekliyor

Şimdi aynı sebeple bir kez daha bıçak altına yatacak olan Avalon Young, tedavi harcamaları için yardım bekliyor.

Sigortası tüm harcamaları karşılamayan 26 yaşındaki şarkıcının ailesi, Go Found Me adlı web platformunda 100 bin dolarlık tedavi harcamaları için bir yardım kampanyası başlattı.

“Her türlü destek bizim için önemli”

Şimdiye kadar Avalon Young’ın tedavi harcamaları için 44 bin 900 dolar toplandı. Young ve ailesi, herkesi bu mücadeleye elinden geldiğince katkıda bulunmaya çağrı etti. Aile, her tür desteğin kendileri için mühim bulunduğunu belirtti.

Şeftali büyüklüğünde tümör alındı

Toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımlarla takipçilerine sıhhat durumu aleyhinde data veren genç müzisyen, şubat ayında 16 saat devam eden bir operasyon geçirmişti.

Ameliyat sonrası Avalon Young’ın beyninin sol temporal lobunda bulunan şeftali büyüklüğündeki bir tümör alınmıştı. Fakat doktorlar Young’a, ikinci bir operasyon geçirmesi ve peşinden da kemoterapi, radyoterapi görmesi icap ettiğini açıklamıştı. Avalon Young, 27 Mayıs’ta bir kez daha beyin ameliyatı olmak için bıçak altına yatacak.

Young, hastalığının iyi mi ortaya çıktığını da Instagram hesabı üstünden takipçilerine anlatmıştı. Geçtiğimiz yıl kasım ayında nöbet geçirmeye başladığını söyleten müzisyen, gittiği doktorların bir ekip kan testleri ve görüntülü tetkiklerden sonrasında şikayetlerinin anksiyete ya da serotonin dengesizliğinden kaynaklandığını söylediğini belirtmişti.

Avalon Young, yetkili kişilerin ondan sonra kendisine bir sürü vitamin verdiğini söylemiş oldu. Young, son meydana getirilen MR çekiminde, beyninde tümor bulunduğunu öğrendiğini ifade etmişti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *