Müzisyen Ed Sheeran, ikinci kez karantinaya alındı

Ed Sheeran, bir COVID-19 vakasıyla temasa geçtiğinin kendisine bildirilmesinin arkasından ikinci kez karantinaya alınmak mecburiyetinde bırakıldı.

Son olarak Euro 2020 çeyrek finalinde Wembley’de İngiltere’ye tezahürat yaparken görülen 30 yaşındaki müzisyen, birkaç hafta içinde ikinci kez karantinaya giriyor.

The Sun’a konuşan kaynaklar, şarkıcının COVID vakasıyla nerede temas etmiş olabileceği bilinmemekle beraber Suffolk’taki evine döndüğünden beri birkaç kez virüs testinin negatif çıktığını söylemiş oldu.

Müzisyenin karantinası, son single’ı Bad Habits’in tanıtımını yaptıktan sonrasında ve Cambridge Dükü ve Düşesi, Prens George ve David Beckham ile beraber tezahürat yaparken görüldükten sonrasında geldi. Bu karantina ile birlikte şarkıcının yepyeni single’ı için bütün tanıtım çalışmalarını iptal etmesi gerekecek.

Müzisyene NHS uygulaması vesilesiyle mı yoksa Kontrol ve İzleme ekibi tarafınca mı kendini soyutlama etmesinin söylendiği belli değil.

Hükümet, Kontrol, İzleme ve İzole Etme sisteminin güz ve kış süresince lüzumlu kalacağını umuyor. İngiltere’de NHS COVID-19 uygulaması tarafınca belirlenen insan sayısı bir haftada yüzde 60’tan fazla arttı. Haziran ayının son yedi günlük döneminde kullanıcılara 350.000’den fazla uyarı gönderilerek, corona virüsü testi pozitif çıkan biriyle yakın temas halinde oldukları bildirildi.

Sayılar, önceki haftaya bakılırsa artarken, Ocak ayından bu yana en yüksek rakama ulaşıldı.

Geçen hafta Boris Johnson, insanları soyutlama etmeleri söyleneceği korkusuyla uygulamayı silmemeye ve birazcık daha uygulamayı kullanmaya devam etmeye çağırdı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *