Müzisyen Gloria Estefan’ın 9 yaşlarındayken tacize uğramış olduğu ortaya çıktı

Amerikalı-Kübalı 64 yaşındaki pop yıldızı Gloria Estefan, müzik okulunda okumuş olduğu sırada başına gelen vakası seneler sonrasında deklare etti. Gloria Estefan, ailesinin de güvenilmiş olduğu bir akrabasının 9 yaşlarındayken kendisini rahatsızlık ettiğini söylemiş oldu.Estefan, “İstismara uğrayan çocukların yüzde 93’ü tacizcilerini tanıyor ve onlara güveniyordu. Biliyorum çünkü ben de onlardan biriyim” dedi.

Estefan, çocukken uğramış olduğu tacizi ilk kez, kızı ve yeğeni ile yapmış olduğu Feysbuk Watch adlı şovunda duyurdu. Amerikan tv kanallarının bir öteki tanınan adı Clare Crawley de ‘Red Table Talk: The Estefans’ adlı programın bir kısmına katılıp, tacize uğradığını söyledi.

“Bunların önüne geçmemiz gerekiyor”

Cawyler, gittiği Katolik okulda bir ‘danışman’ tarafınca istismar edildiğini ve “bir predatörün kurbanı olduğunu” söylemiş oldu. Estefan, “Bu mevzuyu açmak istedim çünkü önlememiz çok önemli. Sen burada paylaşırken ve cesur davranırken ben de kenarda oturup sessiz kalmak istemedim” dedi.

“Nüfuzlu bir kişiliğe sahipti”

Estefan’ın 54 yaşındaki yeğeni Lili, şarkıcıya “Bu an için çok uzun zaman bekledin” dedi. Estefan da “Evet bekledim” dedi ve şöyleki devam etti:

“Ailedendi, ama yakın akraba değildi. Nüfuzlu biriydi, annem beni onun müzik okuluna kaydettirmişti. Anneme hemen ne kadar yetenekli olduğumu ve özel ilgiye ihtiyacım olduğunu söyledi. Benimle böyle yakından ilgilendiği işin şanslı hissediyordu.”

“Annene söylersen onu öldürürüm”

Küba doğumlu Estefan, çocukken ailesiyle Miami’ye taşındı. Müzisyen, istismarın “yavaş yavaş başladığını ve giderek hızlandığını” söylemiş oldu.

‘Durumun tehlikesinin bilincinde bulunduğunu’ ifade eden Estefan, istismarına uğramış olduğu erkeği uzaklaştıramadığını söyledi: “Ona, ‘Böyle olmaz, bunu yapamazsın’ diyordum. O da, ‘Baban Vietnam’da, annen yalnız, ona söylersen onu öldürürüm’ diyordu. “Bu insanın deli bulunduğunu biliyordum. O yüzden anneme zarar verebileceğini düşünüyordum.”

Stres yüzünden saçları döküldü

Estefan, yaşamış olduğu stres sebebiyle saçlarının döküldüğünü, sonunda yaşadıklarını annesine anlattığını söylemiş oldu. Anası polise suç duyurusu etti, fakat ‘Estefan mahkemeye çıkacağı ve ifade vereceğinden daha fena bir travma yaşayabileceği’ sebebi öne sürülerek adam aleyhinde şikayetçi olmaması tavsiye edildi.

Gloria Estefan, Conga ve Rhythm is Gonna Get You adlı şarkılarıyla dünyaca ünlendi. Şarkıcının ek olarak üç Grammy ödülü var.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *