Müzisyen Gülay (Sezer), ameliyattan ilkin vasiyetini hazırladı

Geçtiğimiz yıllarda 2 kez kanserle mücadelesini kazanan, bir dönem çoklu organ yetmezliği tedavisi de gören müzisyen Gülay Sezer, rahim kanserine yakalandı. Bodrum’dan İstanbul’a dönerek tedavisine başlamış olan şarkıcıdan izahat geldi.

Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu’nun “Ameliyattan Önce Vasiyetini Hazırladı” başlıklı yazısı şu şekilde:

Gülay Sezer’in üçüncü kez kansere yakalandığına dair yazımın çıkmış olduğu gün şarkıcının Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tahlilleri yapılmış oldu.

Aynı gün ‘Magazin Noteri’nin canlı gösterimında şarkıcıyla telefon bağlantısı yaptık. Bir haftaya kadar rahim kanseri ameliyatı olacağını özetleyen Gülay, şunları söylemiş oldu:

“Beş canım daha var”

‘Sevenlerim korkmasın, üzülmesin. Kanser mevzusunda bayağı deneyimliyim. Bu üçüncü kanserim. İki yıl ilkin de çoklu organ yetmezliğini atlatmıştım. Hemen hemen dokuz canımı tamamlamadım. Beş canım daha var. Sevenlerim yakarış etsinler benim için.’

Gülay, söz içinde avukatına vekalet için Noter’de bulunduğunu söyleyince merak edip sormuş oldum sebebini. Şarkıcının bu soruya yanıtı şu oldu:

“Bir şey olacağından değil ama bulunsun.”

Artık bir vasiyet hazırlayayım kısaca. Her ihtimale karşı. Bir şey olacağından değil fakat bulunsun. Olmasını istediğim şeyler var. Oldukları süre ilk seninle paylaşacağım.”

“Tedavim sonrası ilk konser”

Cesaretin Var Mı Aşka‘ şarkısıyla hafızalara kazınan Gülay Sezer, Aralık 2019’da Instagram hesabından yapmış olduğu paylaşımda, tedavisinin bittiğini, ilk konsere hazır bulunduğunu belirtmişti:

“Tedavim sonrası ilk konser. Hastalığım süresince ilgisini ve desteğini esirgemeyen Devlet erkânına, televizyoncu ve haberci dostlarıma, duyarlı canım arkadaşlarıma, sanatçı kardeşlerime, dualarını esirgemeyen başımın tacı sevenlerime sonsuz sevgi ve saygımla.”

Hastane odasından bir fotoğraf paylaşan müzisyen, “Sevgili dostlarım. Mesajlarınızı zaman zaman görüyorum ve beni merak ettiğinizi biliyorum fakat çoğunlukla çok yorgun olduğum için sizlere cevap veremiyorum. Durumum gayet iyi ancak tamamen iyileşip hastaneden çıkabilmek için bolca dinlenmem gerekiyor, ben de öyle yapıyorum. Yakında görüşmek üzere. Sevgimle” ifadelerini kullanmıştı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *