Müzisyen Hakan Taşıyan’dan haber var

Ankara Kent Hastanesi‘nde çoklu organ yetmezliği sebebiyle tedavi gören Hakan Taşıyan‘a karaciğer nakli yapılmıştı. Taşıyan’a geçtiğimiz gün de kız kardeşinden alınan böbrek nakledilmişti.

“Tedavi süreci devam ediyor”

47 yaşındaki şarkıcının toplumsal medya hesabından meydana getirilen açıklamada ameliyat süreci aleyhinde data verildi.

Açıklamada, “Dün gerçekleştirilen böbrek nakli ameliyatımız da sağlık ekibimizin yoğun gayretleriyle başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Şu an kendisinin ve kız kardeşinin durumu iyidir. Tedavi sürecimiz devam etmektedir. Aralıklarla gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Miraç Kandili’nizi kutlar, bu süreçte can-ı gönülden dualarıyla yanımızda olan tüm sevenlerimize, dostlarımıza ve yoğun gayretleriyle yanımızda olan tüm sağlık ekibimize, ayrıca Sağlık Bakanlığı‘mızın değerli yetkililerine teşekkürü bir borç biliriz. Rabbim tüm hastalarımıza şifa versin. Mutlu, sağlıklı ve huzurlu günlerde buluşmak dileğiyle…” denildi.

Savaşım ediyor

Ankara’da yaşayan Meşhur müzisyen Hakan Taşıyan, ortalama 1 yıl ilkin yaşamış olduğu hastalık sonrası hususi bir hastaneye kaldırıldı. Hakan Taşıyan, tedavisinin arkasından taburcu edildi. Sadece, 5 ay ilkin yeniden rahatsızlanan Hakan Taşıyan, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Burada meydana getirilen tetkitlerin arkasından Ankara Kent Hastanesi’ne sevk edildi.

Hastanenin onkoloji kısmında tedavi altına alınan Taşıyan için, acil olarak böbrek ve karaciğer nakline gereksinim olduğu tespit edildi. Ailesinden alınan örnekler sonucunda Taşıyan’ın kız kardeşinin böbreğinin Hakan Taşıyan’a nakledilebileceği belirlendi. Aranan karaciğer de İzmir’de beyin ölümü gerçekleşen 45 yaşındaki hastadan alındı.

Toplumsal medya hesabından sevenlerine seslenen Hakan Taşıyan; ‘Dualarınıza ihtiyacım var gönül Dostlarım. Yeniden görüşmek dileğiyle’ ifadelerini kullanmıştı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *