Müzisyen Hande Yener ilk kez deklare etti! ‘Meme kanserini atlattım’

Cumartesi Süprizi’nden Yaşam Sabuncuoğlu’na konuşan Hande Yenermeme kanserine yakalandığını bigün evinde otururken göğsünde hissettiği kitle sonucu hastaneye gittiğinde öğrendiğini söylemiş oldu.

Meşhur müzisyen, “Kendimi kontrol ederken şüphelendim ve hastaneye gittim. Akşam saati laboratuvarda bir doktorun odasına girdiğimde ‘felaket’ dediğini duydum ve yıkıldım” dedi.

“6 ayda bir yaşadığımı kutluyorum”

Yener, sözlerine şu şekilde devam etti:

* Öleceğimi sandım. Erken teşhisin yaşam kurtardığını bu süreçte öğrendim. Doktorum yardımıyla kemoterapi dahi görmeden atlattım hastalığı. 6 ayda bir yaşadığımı kutluyorum. Her temiz rapor çıktığında evde çığlıklarla kutlama yapıyoruz

* Gözyaşlarıyla hastaneye girdiğimde yanımdakiler intihar edeceğim diye arkamdan geldi. Doktorumla konuştuktan sonrasında motivasyonum değişti. Bir an geldi ve teslim oldum, ‘Allah’ıma kavuşuyorum’ diye avundum.

“Sahneye de çıktım”

* Omuzlarımdaki direnler ve vücudumdaki kablolar görünmesin diye vatkalı bir ceketle sahneye de çıktım ve kimse anlamadı.

* Hanımefendilere bunu anlatmak zorundayım. Duymayan kalmasın isterim ve her kadının kendisini denetim etmesi icap ettiğini düşünüyorum.

* İlk ve son kez kanserle ilgili konuşuyorum. Bu hastalığın üzerime yapışmasını istemiyorum. Kimse beni bu hastalıkla anmasın.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *