Müzisyen Jeff Labar yaşamını yitirdi

1980’li yılların ‘saç grubu’ olarak tanınan Meşhur hard rock grubu Cinderella’nın gitaristi Jeff Labar yaşamını yitirdi. 58 yaşlarında hayata veda eden Labar’ın ölüm sebebi bilinmezken haberi, Meşhur gitaristin oğlu toplumsal medyada doğruladı.  

Labar’ın ilk eşi Gaile Labar-Bernhardt, TMZ’ye konuşarak, Meşhur gitaristin Nashville’deki dairesinde cansız bedeninin bulunduğunu emare.

Amerikalı hard rock grubu Cinderella, 1980’lerde büyük bir fanatik kitlesi edindi. Labar, gruba 1985 senesinde gitarist Michael Schermick’in yerine katıldı ve grubunun dört stüdyo albümünde yer aldı. Grubun ilk iki albümü 1986’da çıkan Night Songs ve 1988’de çıkan Long Cold Winter, üçer milyonluk satışlar yaparak döneme damga vurdu.

Hard rock’ın popülaritesinin bitmesiyle grubun estirdiği rüzgar da söndü. Cinderella müzisyenleri çalmaya devam etse de 1990’ların başlangıcında dağıldılar. 1996’da tekrardan bir araya gelmiş olarak konserler verdiler sadece 1994’te çıkardıkları Still Climbing’den sonrasında tekrar albüm çıkarmadılar.

Cinderella, 2014’teki ‘Monsters of Rock Cruise’ adlı konser etkinliğinde yer aldıktan sonrasında tekrardan ortadan kayboldu.

Jeff Labar, One For The Road adlı bir de solo albüm çıkardı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *