Müzisyen Kanki Orçun yoğun bakıma kaldırıldı! Sıhhat durumu iyi mi?

90’lı yıllarda Kankigiller adı ile program Kanki Orçun ve Nuri ikilisinden Kanki Orçun’un, yoğun bakımda makineye bağlı olarak yaşam mücadelesi verdiği öğrenildi.

“Durumu çok kritik”

Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri sebebi ile Magazin toplumunda “Felaket Tellalı” olarak ün meydana getiren ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Kanki Orçun için yakarış istedi.

Akay, “90’lı yıllarda onları Kangiller adlı programları ile Kanki Orçun ve Kanki Nuri olarak tanıştık ve programları ile fazlaca ses getirmişlerdi. Kankigiller’den aslolan adı Erman Orçun Yılmaz olan Kanki Orçun’un maalesef sabaha karşı kalbi durdu.

Bununla beraber şeker hastası olan ve ara sıra şekerinin binlere çıktığını bildiğim Orçun, böbrek hastasıydı. Haftada üç kez diyalize giren ve eve de diyaliz makinesi alan Orçun, böbrek nakli bekliyordu. Sadece ortak arkadaşımız Salih Koç babası ile görüştü ve durumunun fazlaca eleştiri bulunduğunu öğrendik.

Sabaha karşı kalbi duran sadece Pendik’te kaldırıldığı bir hususi hastanede kalbi yine çalıştırılan Kanki Orçun, şu an yoğun bakımda ve makineye bağlı olarak yaşam savaşı veriyor. Durumu fazlaca fazlaca eleştiri olan genç arkadaşımız için doktorları umut yok dese de sizler dualarınızı esirgemeyin.” ifadelerini kullandı.

Kanki Orçun son yıllarda şarkıcılık da yapıyordu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *