Müzisyen Murat Dalkılıç’ın babası kalp krizi geçirdi

Meşhur müzisyen Murat Dalkılıç‘ın babası Mehmet Sedat Dalkılıç, geçirdiği kalp krizi sonucunda ambulans ile Söke Devlet Hastanesi‘ne kaldırıldı. Baba Dalkılıç, buradaki tedavisinin arkasından Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi‘ne sevk edildi. Anjiyo uygulanan Dalkılıç’ın yoğun bakım ünitesinde tedavisinin devam etmiş olduğu ve sıhhat durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Murat Dalkılıç hastaneye koştu

Babasının kalp krizi geçirdiği haberini alan Meşhur sanatçı Murat Dalkılıç, sevgilisi Sitare Akbaş ve kardeşi Elif Dalkılıç ile beraber Aydın’a geldi. Aydın İl Kültür ve Gezim Müdürü Doç. Dr. Ümit Tuncer tarafınca karşılanan Murat Dalkılıç, yoğun bakımda yatan babasının doktoru Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz‘dan informasyon aldı.

İyi olacak inanıyorum

Babasının sıhhat durumu ile ilgili informasyon veren Dalkılıç, “Babam Kuşadası’nda kalp krizi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. İyi olacak inanıyorum. Doktorlardan aldığım bilgiler doğrultusunda babamın durumunun iyi olduğunu öğrendim. Sanırım yarın veya yarından sonra daha da normale dönecek diye umuyorum” dedi.

Yoğun bakımda

Mehmet Sedat Dalkılıç‘ın durumu aleyhinde informasyon veren Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Gülnur Taşçı Bozbaş ise, “Hastamız kalp krizi geçirip Söke Devlet Hastanesine başvurmuşlar. Söke Devlet hastanesinden sevkli, olarak aldık hastamızı. Gelir gelmez anjiyosu yapıldı ve kalp krizi tanısı kesinleşti. Şu anda koroner yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Hastamız hocalarımızın takibinde yoğun bakım şartları devam ediyor” diye konuştu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *