Müzisyen Oğuz Yılmaz, son yolculuğuna uğurlandı

Ankara oyun havalarıyla adından söz ettiren, şarkılarıyla bir döneme damgasını vuran Oğuz Yılmaz (53), dün öğlen saatlerinde ailece yaşamış olduğu evde rahatsızlandı. Durumu fark eden ailesi, sıhhat ekiplerine haber verdi.

Oğuz Yılmaz, eve gelen sıhhat ekipleri tarafınca meydana getirilen ilk müdahalenin arkasından hususi bir hastaneye kaldırıldı. Yılmaz, burada meydana getirilen bütün müdahalelere karşın yaşamını yitirdi. Oğuz Yılmaz‘ın, kalp krizi sonucu öldüğü öğrenildi.

Meşhur şarkıcının vefat haberi, sevenlerini ve müzik camiasını yasa boğdu. 26 senelik müzik hayatına yüzlerce şarkı sığdıran Oğuz Yılmaz, yepyeni albüm hazırlığı yapıyordu. Hastaneye gelen Ankaralı sanatçılar, Yılmaz’ın ailesine başsağlığı dileklerinde bulunmuş oldu.   

Sanatçının yakın arkadaşı, müzisyen Ufuk Hususi, “Geçen aylarda kalbinde olan bir sıkıntı sebebiyle stent takılmıştı. Sağlık problemleri vardı. Kalp krizi geçirdi. Hastaneye getirdiler ama kurtaramadılar, vefat etti” şeklinde konuştu.

Yılmaz’ın söylediği son şarkı

Yılmaz’ın önceki gece son olarak görüştüğü aranjörü, müzisyen Özgür Koç, yaşamış olduğu üzüntüyü söyledi. Koç, kendisinin yazdığı, Yılmaz’ın ise okumuş olduğu şarkıyı da ilk kez dinletti.

Piyasaya hemen hemen sürülmeyen şarkıyı dinlerken gözyaşlarına tutamayan Koç, şarkının kendisi için oldukca şey ifade ettiğini ve piyasaya sürüp sürmemek içinde kararsız kaldığını söylemiş oldu.    

“Sanki vedalaşır gibiydi”

Koç, “Önceki gün öğleden sonrasında buluşup stüdyoda emek verme yapacaktık. Yepyeni albümünü hazırladım. Okumuş olduğu bir sürü şarkısı var, onlar da yakında çıkacak. Saat beş şeklinde sanatçı arkadaşımız Veli Erdem Karakülah’la beraber stüdyoya geldi. Elinde bağlama vardı. ‘Bu saz evimde duruyor. Bunun tellerini yap, aslına bakarsan bana sen çalıyorsun’ dedi. ‘Bunu sana bırakıyorum’ dedi. Sanki vedalaşır, ‘sazım sana emanet’ dermiş gibiydi. Beni de şu an en oldukca üzen o aslına bakarsan. Keşke birazcık daha ömrü olsaydı…

İçeride müzik stüdyom var. Oldukca malum bir çok şarkısını da orada yapmışızdır. Pazartesi günü okumuş olduğu ‘Hıçkırık Tuttu Beni‘ şarkısının klibini çekecektik. Onu organize ediyorduk fakat nasip olmadı. Kendi kısmını okuması nasip oldu. Keşke onların asla biri olmasa da o hayatta olsa. Son yaptığımız şarkıyı önceki gün eve bırakırken otomobilde açtık. ‘Oldukca güzel oldu’ diyerek sevinmişti. Benim için oldukca büyük bir yitik oldu. Şarkılarım öksüz kaldı. Ona okutacağım bir sürü şarkı vardı. Bende şimdi bir tane emanet sazı kaldı” dedi.

Cenazesi toprağa verildi

Yılmaz’ın cenazesi, bugün öğle saatlerinde Karşıyaka Mezarlığı’na getirildi. Ahmet Efendi Camii’nde kılınan cenaze namazına, şarkıcının ailesi ve yakınları ile beraber Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankaralı sanatçılar ve müzisyenler ile oldukca sayıda yurttaş katıldı. Yılmaz’ın cenazesi, kılınan namazın arkasından Karşıyaka Mezarlığı’nda gözyaşları içinde toprağa verildi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *