Müzisyen Sarah Harding, meme kanserine yenik düştü

İngiltere’nin Meşhur müzisyenlerinden ve oyuncularından Sarah Harding hayranlarını yasa boğdu. 39 yaşındaki şarkıcının meme kanseriyle mücadelesini kaybetmiş olduğu açıklandı.

Girls Aloud adlı grupla İngiltere’de 21 tane Top 10 single’ı bulunan Harding’in ölüm haberini anası duyurdu. Harding’in ölüm haberi hem sanat toplumunda hem de fanatikleri içinde büyük üzüntü yarattı.

Bir döneme damga vuran ve bununla birlikte Girls Aloud grubunun oluşmasında mühim bir hisse sahibi olan Spice Girls grubundan Geri Horner, “Huzur içinde uyu Sarah Harding. Dünyaya getirdiğin ışık ve neşe ile hatırlanacaksın” dedi.

Harding’in Girls Aloud’dan ekip arkadaşı Nadine Coyle, “Tamamen yıkıldım!! Bu kız ve benim için ne kadar önemli olduğuna dair kelimeler yok. Birçoğumuzun bu şekilde olduğunu da biliyorum” dedi.

1981 senesinde Berkshire’da dünyaya gelen ve müzik kariyeri için okulu bırakan Harding, 2020 yılının Ağustos ayında kanser teşhisi konduğunu söylemişti.

Geçen yıl Ağustos ayında kemoterapiye başladığını söyleyen Harding, “Müthiş annem, ailem ve yakın arkadaşlarım bu süreçte yardım ediyor” demişti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *