Müzisyen Simge Sağın’a sapık şoku! Yazışmalar ortaya çıktı!

Kendisini müzisyen Simge olarak tanıtıp konuşmadığını ileri devam eden sanık Asil Ender A. mahkemede, “Cinsel tercihlerimden dolayı kendimi bir kadın olarak tanıttım. Kesinlikle şarkıcı Simge’yi kastetmedim. Simge ile bir tane fotoğrafımız vardı, uzun süredir bunu profil fotoğrafı olarak kullanıyordum” dedi.

Müzisyen Simge Sağın’ın avukatı Ayşegül Mermer vasıtasıyla yapmış olduğu yakınma dilekçesi ve iddianamede yer edinen bilgilere nazaran Asil Ender A.’yı başat karşısına çıkaran süreç şöyleki gelişti:

İş insanlarıyla yazıştı

Kabin memuru Asil Ender A., Simge Sağın kullanıyormuş benzer biçimde Feysbuk hesabı açtı. Şarkıcının kişisel verilerini kullanan Asil Ender A., sayısız şahıs ile yazışarak ve WhatsApp  üstünden konuşarak kendisini Simge Sağın olarak tanıttı.

Konuşmuş olduğu kişiler içinde Türkiye’nin önde gelen iş insanları da bulunan Asil Ender A., iş insanlarından biriyle de yazışmalarında Sağın’ın fotoğraflarını paylaşarak, karşı karşıya görüşme ayarladı.

Asil Ender A.’nın yazışmaları:

Simge: Bu oldukca mu sexy. Albüm için fazla dimi?

İş insanı: Kötü oldum fazla sexy, benim benzer biçimde aseksüel biri bile kötü oldu.

Simge: Hani çapkındın, hovardaydın 24 ayardaydın…

Menajerine haber verdiler

Asil Ender A., 13 Aralık 2019’da ise Ferruh T. ile Simge Sağın olarak konuşmak istedi. Ferruh T. bu durumdan şüphelenerek Simge Sağın’ın basın danışmanı ve menajeri  Özgür Aras’ı arayarak durumu bildirdi. Asil Ender A.,  bir başkasına da düzmece Feysbuk hesabı üstünden kendisini Simge Sağın olarak tanıttı ve pornografik bir ekip görüntü ve videolar gönderdi.

Suç duyurusunda bulundu 

Simge Sağın’ın avukatı Ayşegül Mermer yakınma dilekçesinde, şüphelinin müvekkiline ilişkin fotoğraf ve kisisel bilgilerini kullanarak itibarının zedelenmesine niçin bulunduğunu ve insanları kandırdığını belirtti. Asil Ender A.’nın eylemleri ile Simge Sağın’ın hususi hayatına saldırıda bulunduğunu dilekçesinde ileri devam eden avukat Ayşegül Mermer, ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ suçundan suç duyurusunda bulundu.

Polis telefonunda yazışmaları ortaya çıkardı

Beykoz Cumhuriyet Savcılığı tarafınca başlatılan soruşturmada Asil Ender A.’nın Simge Sağın’ın fotoğrafını WhatsApp profil fotoğrafı yapmış olup üçüncü kişilerle kendisini müzisyen olarak tanıtıp cinsel içerikli konuşmalar yapmış olduğu açıklandı.

Savcılık, ifadesinde suçlamayı kabul etmeyen şüphelinin telefonunu Siber Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü’ne gönderdi. İnceleme raporunda  Asil Ender A.’nın 22 Ocak 2020-01 Şubat 2020 tarihleri içinde Simge Sağın adına olusturdugu WhatsApp profili ile üçüncü kişilere kendisini müzisyen olarak tanıtıp cinsel içerikli sohbetler yaptığını tespit etti.

4 yıl hapsi istendi

Savcılık soruşturmayı tamamlayarak şüpheli aleyhinde ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ suçundan, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası isteyerek dava açtı.

“Simge’yi tanırım”

Beykoz Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşma da sanık Asil Ender A. hazır bulunmuş oldu. Simge Sağın’ı daha evvelde tanıdığını belirten sanık Asil Ender A. “Kendisi bana, adına Facebook hesabı açmamı istemişti. Ben de rızası olduğundan açtım. 2010-2014 yılları arasında hesabı ben yönettim, konser bilgilerini vs. paylaşıyordum. Simge kendisinin ekip kurduğunu, Facebook hesabını yönetmememi istedi. Ben de 2015’ten beri bu hesabı kullanmıyorum, ben Simge imiş gibi davranıp Facebook üzerinden kimseyle konuşmadım. WhatsApp üzerinden bir kişi ile konuştum” dedi.

“Cinsel tercihlerimden dolayı…”

Bu kişiyle de kendisini Simge olarak tanıtıp konuşmadığını ileri devam eden Asil Ender A., “Cinsel tercihlerimden dolayı kendimi bir kadın olarak tanıttım ancak Simge demedim. Kesinlikle şarkıcı Simge’yi kastetmedim. Simge ile bir tane fotoğrafımız vardı, uzun süredir bunu profil fotoğrafı olarak kullanıyordum. Simge’nin sosyal medya hesaplarında herkese açık şekilde paylaştığı fotoğrafları alıp paylaştım. ‘Saat 09.30 Taksim Pera Palas’ta buluşalım mı?’ paylaşımını yapıp altına da resmini gönderen kişi ile yazışma yapmıştım, orada kendimi kadın olarak tanıttım” dedi.

Mahkeme duruşmayı erteledi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *