Müzisyen Travis Scott konserinde facia! Fanatikleri birbirini ezdi, oldukça sayıda ölü ve yaralı var!

ABD’nin Teksas eyaletinde düzenlenen ve biletleri oldukça uzun süre ilkin tükenen Astroworld müzik festivalinde Meşhur rapçi Travis Scott‘ı dinlemek için akın eden binlerce şahıs izdihama niçin oldu.

8 şahıs yaşamını yitirdi, oldukça sayıda yaralı

Festivalde yaşanmış olan kalabalıklık sonrası bölgeye gelen itfaiye yetkilileri 8 kişinin yaşamını kaybettiğini deklare etti. Houston İtfaiye Şefi Samuel Pena yapmış olduğu açıklamada, rapçi Travis Scott performans sergilerken kalabalığın sahneye doğru sıkıştırıldığını belirterek, “Kalabalık sahnenin önüne doğru sıkışmaya başladı ve bu paniğe neden oldu. İnsanlar düşmeye, bilinçsizleşmeye başladı bu da ek bir panik yarattı.” dedi.

11 şahıs kalp krizi geçirdi, 17 şahıs hastaneye kaldırıldı

Gosteri, insanların yaralanmaya başlamasından kısa bir süre sonrasında iptal edildi. Yetkililer 11’i kalp krizi geçirdiği kabul edilen 17 kişiyi hastaneye naklettiklerini söylemiş oldu.

Festivale ortalama 50 bin kişinin katılmış olduğu açıklandı. NRG Park’taki Astroworld Festivali’ne tam saat 2:00’de vardığımızda kapılardan bir kalabalıklık çıktı.

Yüzlerce şahıs, denetim noktasını atlayarak VIP güvenlik girişini imha etti. İnsanlar ezildi. Bazıları gözaltına alındı.

İnsanlar ezildi, gözaltılar var

Muhabir Mycah Hatfield, Twitter’dan yapmış olduğu açıklamada, “NRG Park’taki Astroworld Festivaline vardığımızda izdiham çıktı. Yüzlerce kişi, kontrol noktasını atlayarak VIP güvenlik girişe akın etti. Yaşanan arbedede insanlar ezildi. Bazıları gözaltına alındı.” dedi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *