Nefes – Vatan Sağolsun | Mete Horozoğlu Türk Aksiyon Filmi

Nefes Vatan Sağolsun Mete Horozoğlu Türk Aksiyon Filmi Full HD Kalitede Kesintisiz Film İzle

ABD ve Avrupa’da oldukca yoğun kullanılsa da devletimizde “savaş” konseptli filmler yok denecek kadar azca çekilmiştir. Memleketin hususi durumu bir yana, işte Nefes filmi de, mevzuyu ele alış biçimi açısından bir ilk sayılabilir. Bu film, güneydoğu’da Irak sınırına yakın bir ilçedeki komando tugayında bulunan ve 2365 metre yükseklikteki Karabal Tepesi’ndeki röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin hikâyesi aktarmaktadır.

Buz şeklinde sulardan geçtiler, tepelere tırmanıp, yamaçlardan indiler. Güneşte kavruldular, iki gün iki gece. Ellerinde tüfekleri. Sırtlarında evleri. Yüreklerinde sevdikleriyle. Sınır nedir, neresidir bilmezdi bir çok. Buyruk almadıkları, komut de vermedikleri bir yaşamdan, her şeyi emirle yaptıkları bir hayata geçtiklerinde sınırları da gördüler.

Mevzilerde beklediler. Korudukları telsizden analarıyla, babalarıyla, sevgilileriyle görüşebilmek için telefon sırası beklediler. Kendilerini neyin beklediğini bilmeden günlerce, aylarca beklediler Karabal Tepe’de. Hakan Evrensel’in Güneydoğu’dan Öyküler adlı kitabının uyarlaması olan film için Tahtalı Dağı’nda bir karakol kurulmuş ve oyuncuları Türkiye’nin değişik konservatuarlarında okuyan öğrencilerden seçilmiştir.

Film izle Nefes filmini parasız ve kesintisiz seyret!Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *