Netflix ve Amazon Prime Video’ya rakip geliyor

ABD merkezli içerik platformu HBO Max, Türkiye’ye giriş yapacağını duyurdu. Aralarında Türkiye, Yunanistan ve Hollanda’nın da olduğu Avrupa pazarına gelecek yıl girme planlarını duyuran HBO Max’in hemen hemen iyi mi bir fiyatlandırma hazırladığı ise açıklanmadı.

HBO Max’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarından görevli genel müdürü Christina Sulebakk, Warner Media’ya ilişkin filmlerin gösterime girdikten 45 gün sonrasında platformda yayınlayacağını deklare etti.

Türkiye’de MUBİ, Netflix, Amazon Prime Video benzer biçimde platformların kıyasıya rekabet içinde olduğu sektörde kendine hisse kapmak isteyen HBO Max’in yapımları da tanıtıldı.

Game of Thrones’un uzantısı niteliğindeki House of the Dragon’un yanı sıra Succession isminde dizinin üçüncü sezonu, Sex and the City’nin devamı olan “And Just Like That…” benzer biçimde filmler de tanıtıldı.

HBO Max’in üst düzey yöneticilerden Johannes Larcher ise firmanın amacının 2026 senesinde 190 ülkede olmak bulunduğunu duyurdu. Larcher, “HBO Max, Avrupa’ya Warner Bros.’un 100 yıllık en iyi film ve dizilerini getiriyor ve bunu HBO, Max Originals, DC ve Cartton Network ile yapıyor” dedi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *