Netflix’ten video oyunu hücumu – Magazin Mahallesi Teknoloji

Netflix yapmış olduğu açıklamada, Mike Verdu’nun Netflix’e oyun geliştirme başkan yardımcısı olarak katılacağını ve operasyon direktörü Greg Peters’a rapor vereceğini söylemiş oldu. Verdu, daha ilkin Feysbuk’ta oyunları ve öteki içerikleri Oculus sanal gerçeklik başlıklarına getirilmesinden görevli başkan yardımcısıydı.

Bloomberg’in haberine gore; hemen hemen müzakereler devam etmiş olduğu için kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir kaynak, Netflix’in hedefinin gelecek yıl içinde platformunda video oyunları sunmak bulunduğunu söylemiş oldu. Oyunlar, Netflix’in, mevcut tutarının içinde görünecek. Kaynak, firmanın şu anda içerik için fazladan ücret almayı planlamadığını söylemiş oldu.

Netflix hisseleri, Bloomberg’in haberi bildirmesinin arkasından yüzde 3,3’e varan bir artışla 566 dolara terfi etti. Hisse senedi bu yıl, çarşamba günkü kapanışa kadar yüzde 1.3 arttı.

Rekabette öne geçmenin yollarını arıyor

Netflix, bilhassa ABD benzer biçimde daha doygun pazarlarda büyümeye devam etmenin yollarını arıyor. Şirket, Disney+ yada HBO Max benzer biçimde gösterim meydana getiren rakiplerinin oldukça önünde, sadece son olarak bildirilen çeyrekte beklenenden daha azca abone kazanmıştır.

Netflix gelişme için oyun hayatına adım atmayı planlarken bünyesine de yepyeni adlar eklemeye başladı. Mike Verdu Sims, Plants vs. Zombies ve Yıldız Wars serilerindeki oyunlar da dahil olmak suretiyle Electronic Arts’taki popüler mobil oyunlar üstünde çalıştı. Ek olarak 2009 ve 2012 yılları aralığında Zynga Inc.’de kreatif direktör olarak vazife yapmış oldu.

Bloomberg’e konuşan kaynağa gore Netflix, oyun ekibini gelecek aylarda kuracak. Şirket, internet sayfasında oyun geliştirmeyle ilgili pozisyonlar için reklam vermeye başladı bile.

iOS geliştiricisi Steve Moser tarafınca Bloomberg ile paylaşılan araştırmaya gore de Netflix’in oyun ekleme planlarının kanıtları, firmanın uygulamasının derinlerinde gizli saklı dosyalarda görünmeye başladı bile. Netflix, daha ilkin “Stranger Things” de dahil olmak suretiyle şovlarına dayalı oyunların haklarını lisanslamıştı, sadece bu yepyeni girişimin kapsamı oldukca daha büyük.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *