Ödül töreninde kavga çıktı, Mustafa Üstündağ da gözaltına alındı

Bodrum’da düzenlenen 2021 Demir Berberoğlu Sezonu ve Şevki Gökerman Ralli Kupası ilk yarışı olan BOTAV Rally Bodrum, bu akşam düzenlenen ödül töreni ile bitti.

Yarışmanın ödül töreninin arkasından çıkan kavga organizasyona gölge düşürdü. Meşhur sanatçı Mustafa Üstündağ’ın arkadaşlarının bir organizasyon görevlisini darbettiği öğrenildi.

81 araçtan 60’ı yarışı tamamlayabildi

6 etapta ve 155 kilometre üstünden meydana getirilen yarışmanın parkurunun sıkıntılı olması sebebiyle bazı otomobiller takla attı, bazıları parkur dışına sürüklendi. Start alan 81 otomobilden 60’ı yarışı tamamlayabildi. Yarışmanın arkasından düzenlenen törende kategorilerinde ilk üç dereceye giren otomobil sporcularına kupa ve plaket ödülleri verildi.

Yarışmanın hususi klasmanında BC Vision Motorsport takımından Burak ÇukurovaVedat Bostancı birinciliği elde ederken, Castrol Ford Team Türkiye’den Umut Can ÖzdemirBatuhan Memişyazıcı ikinciliği ve Evofone Rally Team‘den Uğur AsilAras Dinçer‘de üçüncülüğü kazanan takımlar oldu.

Kavgaya onlarca şahıs karıştı

Ödül törenine Kurtlar Vadisi dizisindeki ‘Muro’ karakterini canlandıran Mustafa Üstündağ‘ın da katılmış olduğu öğrenildi.

Yarışmada Üstündağ’ın bir yakınına haksızlık yapıldığı iddiası ile münakaşa çıkmış olduğu, sözlü münakaşanın tekmeli tokatlı kavgaya dönüştüğü ifade edilirken onlarca kişinin karıştığı dövüşte Üstündağ’ın arkadaşlarının organizasyon komitesinde görevli olan Atıl Atılgan’ı darbettikleri öğrenildi. Atılgan’ın ise hususi bir hastanede tedavi altına alındığı açıklandı.

Aynı saatlerde silahlı hücum: 1 yaralı

Aynı saatlerde ödül törenin yapıldığı okul bahçesinde otoparktan çıkmaya çalışan bir otomobile silahlı hücum gerçekleştirilmiş, bir şahıs yaralanmıştı.

Vakayla ilgili olduğu tespit edilen ve aralarında Mustafa Üstündağ’ın da bulunmuş olduğu 5 şahıs gözaltına alınırken, meydana gelen kavgayla silahlı saldırının bağlantısı olup olmadığı araştırılıyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *