Oğlu Pars’ı kaybeden anne Ebru Şallı’dan ilk paylaşım! Pars Tan’ın hastalığı Lenfoma nedir?

Meşhur manken Ebru Şallı’nın bir süredir Lenfoma tedavisi gören 8 yaşındaki oğlu Pars yaşamını yitirdi. Ufak Pars, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının arkasından Kilyos mezarlığına defnedildi. Şallı, Pars’ın hastalığını geçen yıl, bir tv programında açıklamıştı. Baba Harun Tan’dan vefat sonrası ilk izahat, anne Ebru Şallı’dan ise ilk paylaşım geldi. Peki Pars’ın tedavisini görmüş olduğu Lenfoma hastalığı nedir?

Oğlu Pars’ı Lenfoma hastalığı sebebiyle kaybeden acılı anne Ebru Şallı’dan, günler sonrasında ilk izahat geldi. Oğlunun kendisi için hazırladığı, üstünde anniş yazan bileziği takan ve bebeklik fotoğrafının önünde bir öykü paylaşımı icra eden Şallı, paylaşımın üstünde, ‘Ben hep yine annişinim senin. Ponçiğim benimlesin hep.’ mesajını paylaştı.

Lenfoma hastalığı sebebiyle yaşamını kaybeden minik Pars, ailesini olmasıyla birlikte bütün Türkiye’yi de yasa boğdu. Anne Ebru Şallı sessizliğini korurken ilk izahat, baba Harun Tan’dan geldi. Tan, toplumsal medya hesabında sitem dolu bir izahat paylaştı.

Cenaze anında eski eşi Ebru Şallı’yı, kendisini ve çocuklarını fotoğraflamaya çalışan gazetecilere sinirlenen Tan, “Tabuttan çıkıp mezara giren bir bebeği çekmenin, göstermenin kime ne faydası olabilir ki ya da acılı anne, babanın, kardeşlerin gözyaşlarını çekmenin. Bence yaptığınız şeyden utanın şu sebeple leşe üşüşen kargalar benzeri biçimindesiniz.“ mesajını paylaştı.

KERİMCAN KAMAL’DAN SOSYAL MEDYA TEPKİSİ

Meşhur yazar ve gazeteci, oyuncu Tabiat Rutkay Kamal’ın eşi Kerimcan Kamal, toplumsal medya üstünde Ebru Şallı ve Pars aleyhinde yazılanlara karşılık verdi. Kamal, “Twitter’de kesinlikle nefret suçu diye bir şey olmalı. Kimliği gizli ruh hastalarının kustukları kini ödüllendiren bir mecra kendini ifade özgürlüğü ile tanımlayamaz.” ifadelerini kullandı.

PARS’IN MEZAR TAŞI GÖZYAŞLARINA BOĞDU

Meşhur manken Ebru Şallı’nın ortalama 1 senedir lenfoma hastalığı sebebiyle tedavi gören 8 yaşındaki oğlu Pars’tan acı bir haber geldi. Hastanede tedavi gören Pars’ın yaşamını kaybetmiş olduğu öğrenildi. Ortalama bir senedir lenfoma tedavisi gören küçük Pars, Cuma günü öğle vakti düzenlenen cenaze töreninin arkasından Kilyos Mezarlığında defnedildi. Ebru Şallı’nın oğlunun gömüt taşındaki detay ise görenleri duygulandırdı. Şallı, oğlunun gömüt taşına kalpler çizerken, “Ponçik sen benimlesin” yazdırdı.

Haziran ayında bir tv programına konuk olan Ebru Şallı, oğlunun hastalığı için şunları söylemişti: “Pars’ı halsizlik ve kemik ağrıları nedeniyle doktora götürdük. Yapılan tetkiklerin hemen ardından tedavi süreci başladı. Hastalık nedeniyle Pars’ın eğitimine de ara verdik. Son bir yıldır ailece hastalıkla mücadele ediyoruz; ancak şu an Pars’ın durumu daha iyi.”

Lenfoma hastalığı, vücuttaki akyuvarlardan birinin genetik kodunda bir mutasyonun oluşması sonucunda ortaya çıkan bir kanser türüdür.

Şallı’nın, 2. eşi Harun Tan ile evliliğinden olan vefat eden oğlu Pars haricinde, bir evladı da bulunuyor. Ufak Pars, bugün öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının arkasından, Kilyos mezarlığına defnedildi.

Geçtiğimiz yıl bir tv programına konuk olan Şallı, oğlu Pars’ın Lenfoma tedavisi gördüğünü açıklamıştı. Şallı, oğlunun halsizlik ve kemik ağrıları şikayeti olduğundan doktora götürdüklerini belirtip, ‘Yapılan tetkiklerin hemen ardından tedavi süreci başladı. Hastalık nedeniyle Pars’ın eğitimine de ara verdik. Son bir senedir ailece hastalıkla savaşım ediyoruz.’ ifadelerini kullanmıştı.

ÜNLÜ İSİMLERDEN BAŞSAĞLIĞI

Gamze Özçelik’ten oğlunu kaybeden Ebru Şallı’ya “Bu fani dünyada yaşabilecek en büyük acı..
Allah yar ve yardımcın olsun”

SEDA SAYAN

Oldukça üzgünüm fazlaca ne diyeceğimi bilemiyorum Pars nurlar içinde uyu… Tanrı’ım sana sabır metanet versin

FAHRİYE EVCEN- BURAK ÖZÇİVİT

Tarifi mümkün olmayan bir acı… Sevgili Ebru ve Harun’a en derin duygularımızla başsağlığı diliyoruz. Seni de o kelebek kalbinden öpüyoruz Pars…

ÇAĞLA ŞIKEL

Söyleyecek söz yok. Oldukça üzgünüm fazlaca. Ebrum, sabırlar temenni ediyorum.

ALİŞAN

İnanılmaz üzüldüm. Söyleyecek söz yok. Tanrı’ım annesine ve babasına sabırlar versin. Başınız sağ olsun.

SİNAN AKÇIL

SEREN SERENGİL

‘Dünyanın en büyük mutluluğuna erişen bir annenin, dünyanın en büyük acısını kalbim acıyarak öğrendim…Gözyaşlarımı tutamıyorum çünkü Pars’a düşkünlüğünü, o’na olan özenini sevgisini gözlerimle gördüm. Tanrı sana sabır versin, Harun’a sabır versin. Dayanacak güç versin. Pars’ın cennette huzurla uyusun, fazlaca fakat fazlaca üzgünüm.’

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *