Olivia Colman, Willy Wonka filmine dahil oldu

The Crown’da Kraliçe Elizabeth’i oynayan Olivia Colman, Wonka filminde seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Roald Dahl’ın meşhur hikayesi Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nda sıradışı karakteriyle izleyenlerin ilgisini çeken Willy Wonka’nın öyküsünü anlatacak Wonka filmi için emekler bütün hızıyla devam ediyor. Uğur Böceği, Beni Adınla Çağır ve Minik Bayanlar benzer biçimde filmlerle son devrin parlayan yıldızı Timothée Chalamet’in Willy Wonka’yı canlandıracağı filmimizde; Rowan Atkinson, Rakhee Thakrar, Keegan-Michael Key ve Jim Carter’a bir isim daha katıldı. Oscar, Emmy ve BAFTA benzer biçimde mühim ödülleri kariyerine etkileyen Olivia Colman’ın Wonka filmimizde rol alacağı duyuruldu.

Wonka ile ilgili detayların bir çok gizli saklı tutulsa da çekimlerin gelecek hafta Londra’da başlamış olacağı paylaşıldı.

Filmimizde, Willy Wonka’nın çikolata fabrikasını açmadan önceki genlik günlerine odaklanılacak.

Prodüksiyonun, Chalamet’in şarkı söyleme ve dans etme becerilerini sergileyeceği birkaç müzikal sahneye haiz olduğu da söyleniyor. Ek olarak Wonka’nın çikolata fabrikasını kurmadan ilkin Oompa Loompalarla iyi mi tanıştığını göstereceğine inanılıyor.

Willy Wonka ilk olarak 1971’de Gene Wilder’ın performansıyla sinemaseverlerin karşısına çıktı. Peşinden 2005 uyarlaması filmimizde ikonik karakteri Johnny Depp canlandırdı. 150 milyon dolarlık bir bütçeden 206.4 milyon dolar mahalli ve 474,9 milyon dolar dünya genelinde kazanç yaparak gişe rekoruna imza attı.

Roald Dahl’ın hikâyeleri geçtiğimiz günlerde Netflix tarafınca satın alınmıştı.



Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *