Ölmek İçin Vakit Yok, global gişede 600 milyon doları aştı

Daniel Craig için hakikaten kuvvetli eleştiriler alan film, ABD’de de birazcık hayal kırıklığı yaratan bir açılış gişesiyle başlamıştı. Film aslolan gişe başarısını, Çin’deki film açılışı sebebiyle geçtiğimiz hafta sonu elde etti. Açılış hafta sonunda, bu yıl bölgedeki bir Hollywood filmi için üçüncü en büyük açılış olan 28,2 milyon dolar kazanmıştır.

Sinemaport’tan Kübra Karasu’nun haberine nazaran, bütün bunlarla beraber pandemi döneminde gişede 600 milyon doları aşmak bir kutlama sebebi. ABD’daki açılış haftasında tahmini 56 milyon dolara oluşturulan ve 300 milyon doları geçen bir film için 4. haftasına gelmesine karşın devamlı olarak aynı performansı koruması kolay bir başarı değil.

Cary Joji Fukunaga filmi, bu hafta İngiltere’de gişede bir numaraya geri dönerek pazardaki bütün zamanların en yüksek kazanç icra eden altıncı filmi olduğundan, halihazırda açılmış pazarlarında enerjisini korudu. Bunu yaparak Titanic ve Yıldız Wars: The Last Jedi şeklinde filmleri geride bıraktı. Buna ek olarak, film İngiltere’de 30. gün üst üste 1 milyon euro kazanç elde etti. Piyasada aynı anda hem Spectre hem de Skyfall şeklinde 116,4 milyon dolar kazanmıştır.

Öteki minik pazarlardan Almanya’da 62 milyon dolar, Fransa’da 26,1 milyon dolar ve şu anda Hollanda’da 18,4 milyon dolar kazanç yapmış oldu ve bu, bölgedeki bütün zamanların en büyük Universal filmi oldu.

Ölmek İçin Vakit Yok, bir çok pazarda beklenenden daha düşük açılış gişesi elde etse de, film ilk açılış hafta sonundan sonrasında bile enerjisini korudu. Bu boyutta bir film için 600 milyon dolar minik görünebilir, sadece Venom: Let There Be Carnage şeklinde filmlerin global olarak 400 milyon dolara yakın olduğu ve Dune’un ikinci hafta sonunda dünya genelinde 300 dolara yaklaştığı rekabetçi bir ayda James Bond’un başarısı yok sayılamaz.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *