OPPO Reno5 serisi ile bu yaz oldukça değişik olacak

Dünyanın önde gelen önder akıllı ürün markası OPPO’nun kısa bir süre ilkin tüketicilerle buluşturduğu Reno5 Serisi, sunmuş olduğu üstün kamera ve fotoğraf özellikleri ile dikkatleri üstüne çekiyor.

Sektöre liderlik eden kamera özellikleriyle beraber gelen Reno5 modeli, Suni Zeka Vurgu Videosu özelliğine haiz ilk ürün olurken, 44MP çözünürlüğü bulunan selfie kamerası mükemmel çekimler yapmanızı sağlıyor.

Reno5 ve Reno5 Lite modelinde bulunan Çift Görüntülü Video özelliği de hem ön hem de arka kameradan aynı anda çekim yapmanıza olanak sunuyor. 

Hem ön hem de arka kameradan aynı anda video çekebilirsiniz

44MP çözünürlüğünde ön kameraya haiz Reno5 ve 32MP çözünürlüğünde ön kameraya haiz Reno5 Lite, kullanıcılara esin vermek için bir takım yaratıcı video özelliği sunuyor. Yepyeni Çift-Görüntülü Video (Dual View Video) ile videolar eşzamanlı olarak hem ön hem de arka kameralardan çekilebiliyor.

Bir taraftan arka kamerayla etrafınızı çekerken öteki taraftan ön kameranın da yüzünüzdeki heyecanı ölümsüzleştirdiği anı tek bir ekranda görebilir, bunu toplumsal medyanızda paylaştığınızda arkadaşlarınız içinde fark yaratabilirsiniz.

Hem fotoğraf hem de videolarınızla fark yaratın

64MP çözünürlüğünde dörtlü arka kameraya haiz Reno5 tamamen yepyeni bir kamera sistemiyle beraber geliyor. Kalite Artırma Motoru azca ışıkta yada arkadan aydınlatmalı sahnelerde, hareket halinde yada durağan(durgun) pozisyonda, kısacası her koşulda kusursuz çekimler yapmanıza destek oluyor. Portre Idrak Motoru ise portre efektleri için ayrıntılara ehemmiyet veren özellikler sunarak şahıs ve geri plan çekimlerinde naturel sonuçlar alınmasına yardım ediyor.

48MP çözünürlüğünde dörtlü arka kameraya haiz Reno5 Lite modeli ise fotoğraf ve videolarınıza derinlik kazandırmak için ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 2MP mono kamera ile uyum içinde çalışıyor. 

Yazın en keyifli videolarını çekebilirsiniz

Reno5, sektörde bir ilke imza atarak ortamdaki ışığı tespit etmiş olduğu Suni Zeka Vurgu Videosu özelliği ile portre video standardını yükseltiyor. Karanlık ortamlarda Ultra Gece Video Algoritmaları otomatikman devreye girerek sahneyi aydınlatıyor. Arkadan aydınlatma bulunan durumlarda ise Canlı HDR Algoritmaları fazla ışık alan bölgelerdeki ışığı azaltıyor. Bu iki fonksiyon yardımıyla videoların ışığı ve parlaklığı daha kaliteli oluyor. Ultra Video Sabitleme 3.0 özelliğine haiz Reno5, kullananların hareketliliklerinden taviz vermeden istikrarlı ve yüksek kaliteli videolar çekmelerini sağlıyor. 

OPPO’nun Suni Zeka Portre Video özelliği Reno5 Lite modelinde ise güncelleştirilmiş bir halde karşımıza çıkıyor. Bu özellik, çekilen videodaki kişileri tanıyor ve onları akıllı bir halde geri plandan ayırt edebiliyor.

Çekimdeki şahıs parlak renklere haiz olurken geri planda kalanlara ise bir siyah beyaz portre uygulanıyor ve böylece portrenin öznesi olan şahıs öne çıkıyor. Monochrome Video ise her karede tek RGB (Kırmızı-Yeşil-Mavi) rengi vurguluyor ve öteki renk spektrumlarını filtreliyor. Böylece zıt renkleri yan yana sıralayarak çekmiş olduğunuz videoya coşku katıyor.  

Yaz fotoğraflarına suni zeka dokunuşu

Fotoğraf özelliklerine bakıldığında, Reno5 ve Reno5 Lite Suni Zeka Sahne Geliştirme özelliğiyle beraber geliyor. Böylece kediler, metinler, havai fişek gösterileri, gün doğumu ve batımı benzer biçimde toplam 22 değişik sahnede renk, satürasyon ve parlaklık açısından gereksinim duyulan optimizasyonu gerçekleştiriyor. Her iki modelde bulunan Gece Portresi özelliği ile de sinematik gece portreleri elde etmeniz mümkün.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *